Sluníčko

Učitelé: Bc. Pavla Muroňová, Markéta Řežábková

Adresa: MŠ Sněženka FM odloučené pracoviště 8. pěšího pluku 821, 738 02 Frýdek-Místek

Třída SLUNÍČKO

Důležité informace

Pasování předškoláků

Pasování předškoláků se uskuteční na školní zahradě v dopoledních hodinách. Přesný termín bude upřesněn.

Školní rok 2023/2024

začíná v pondělí 4.9.2023Na Vaše děti se těší:Bc. Pavla Muroňová a Markéta Řežábková

Děti do MŠ potřebují:

papuče s pevnou patoupohodlné oblečení do třídy (tepláky, legíny..náhradní oblečení - spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláčky/legínyoblečení a vhodnou obuv dle počasí na pobyt venkupyžamo, pokud bude dítě v MŠ spátlahev určenou pro pitný režim při pobytu venku, kterou denně přinesou čistou, naplněnou vodou a zanechte v šatně na značce dítěteVŠECHNY VĚCI PROSÍM PODEPIŠTE!

Týdenní téma
Co se děje v trávě

V tomto týdnu si budeme s dětmi povídat o hmyzím světě. Zaměříme se na včely a jejich užitečnost, motýly a mravence. Děti budou pozorovat hmyz na zahradě za pomocí lup, seznámí se z jejich základními znaky. Při výtvarných činnostech procvičí znalost barev, jemnou motoriku při modelování květin a hmyzu z plastelíny, početní představy při třídění a přiřazování. Ve skupinách budou tvořit a stavět mraveniště a včelí úly ze stavebnic. Také budou poznávat jednotlivé druhy hmyzu na demonstračních obrázcích a třídit, kdo do hmyzího světa patří a kdo ne. Zkontrolujeme hmyzí domeček na zahradě, zda nepotřebuje nějak opravit, doplnit. Děti se naučí básničku: Polámal se mraveneček a písničku Travička zelená.

Připravujeme