Míček

Učitelé: Naďa Demková, Lenka Stabrawa

Adresa: Josefa Lady 1790, Frýdek-Místek

Vítejte ve třídě Míček. A proto, že je to třída pro naše nejmenší 2-3leté děti, tak to bude pořádná fuška. Neplakat, s kamarádem si hezky hrát, všechno spapat, vyspinkat se a Naďu s Lenkou poslouchat. Učení to nebude snadné, ale nebojte se, my to zvládneme a všem ukážeme, jak jsme šikovní.

Důležité informace

Upozornění rodičům a zákonným zástupcům dětí

28. 10. (pondělí) státní svátek – MŠ mimo provoz.29. 10. (úterý) - 30. 10. (středa) podzimní prázdniny ve školách – Upřesněte, prosím, docházku Vašich dětí do mateřské školy.

Termín výběru sponzorského daru

Vážení rodiče,další termín výběru sponzorského daru, odsouhlaseného na třídních schůzkách bude probíhat dne 22.10.2024 od 7:30 hodin do 15:30 hodin v ředitelně.Dar můžete zaplatit i v další dny, ale pouze ředitelce školy. Děkuji za spolupráci Bohdana Juráškováředitelka MŠ

Co budou děti ve školce potřebovat

Převlečení do třídy – triko s krátkým rukávem, tepláky (legíny), bačkůrky s bílou podrážkou (uzavřené). Převlečení na zahradu (pobyt venku) – triko, tepláky na písek, vhodnou obuv pro venkovní aktivity (uzavřené, sportovní), mikinu, kšiltovku aj. proti slunci. Do tašky na věšáčku – 2x náhradní triko, 2x tepláky (legíny), 2x ponožky, 2x spodní prádlo, pláštěnku. Pyžamko na spaní.Dle potřeby…

Provoz MŠ

Začínáme v pondělí 2.8.2024.Provoz naší třídy je od 7:00 do 16:00.Děti mají možnost se scházet ve třídě Veverka od 6:00 do 7:00 i rozcházet od 16:00 do 16:30.

Týdenní téma
Počasí na draka

V tomto týdnu si budeme s dětmi povídat o počasí a jak se vhodně oblékat k jednotlivému počasí. Budeme opakovat barvy a učit se tvary.

Každý si vytvoří obrázek s drakem formou lepením a dokreslováním.

S dětmi budeme hrát nové tematické hry. Na podporu jemné motoriky děti společně budou tvořit draky na koberci z různých předmětů.

Ve středu k nám přijdou paní z filharmonie, kde nám zahrají nějaké skladby na klavíru a violoncellu.

Ve čtvrtek budeme mít logochvilku. Procvičíme gymnastiku mluvidel a artikulační cviky.

Budeme se učit novou tematickou říkanku, tak si ji můžete společně doma procvičovat.

Papírový dráček

Vítr fičí, vítr duje, copak to v něm poletuje?
Papírový dráček, má barevný fráček.
A na každém knoflíčku, papírovou mašličku.

Paní učitelka Lenka :-)

Připravujeme

VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ S BRIGITOU ŠPAČKOVOU!!!

Kdy? Ve čtvrtek 7. listopadu od 8:30 v naší mateřské škole.Prosíme zájemce, aby se zapsali v šatně dětí a vybrali si motiv fotografie.