Divadlo Ententýky s pohádkou „Myška Klárka a veverka Terka ve školce“

Opět za námi do školky dorazilo divadlo Ententýky se svým představením „Myška Klárka a veverka Terka ve školce“. Děti se veselou formou poučily o tom, jak to chodí ve školce, jaká jsou základní pravidla, některé rituály a režim dne, ale především se všechny velmi pobavily.

Šachová pohádka 23. 9. 2022

Naši školku navštívil vedoucí šachového kroužku Střediska volného času Klíč se svou šachovou pohádkou, díky které mohly děti nahlédnout do světa šachového království. Ony samy se proměnily v krále a královnu, jezdce, věže a další figury a hravou formou se tak seznámily s touto hrou.

Lekce MTU - Malý stavitel mostů a Malý zpracovatel odpadu

Dne 6. 9. se na naší MŠ konala lekce Malé technické univerzity (MTU) s profesionálním lektorem. Mladší děti se zúčastnily lekce Malý stavitel mostů, při které se toho spoustu dozvěděly a především si prakticky vyzkoušely stavbu mostů z kostek. Pro starší děti byl připraven program s názvem Malý zpracovatel odpadů. Děti se hravou formou dozvěděly co je to recyklace a procvičily si třídění různého druhu odpadu. Na speciálním modelu mohly také vidět, jak vzniká a vypadá skládka.