Karneval - 9.3. 2020

K velké radosti dětí se i letos konal karneval. Vlastně to nebyl jen tak obyčejný karneval, ale „MAŠKARNÍ BÁL S MYŠKOU KLÁRKOU.“ Děti se proměnily v pohádkové bytosti, různá zvířátka, povolání a další směsici masek. Paní učitelky se také přidaly a byly z nich v berušky, námořníci, piráti a také Pat a Mat. Karnevalové veselí probíhalo pod vedením myšky Klárky a její nerozlučné kamarádky veverky Terky, které přijely za dětmi do školky, aby je pobavily. Program byl veselý, zábavný, plný soutěží, her a legrace. Všichni jsme si užili krásné a zábavné dopoledne.

Masopust

Oslava masopustu probíhala netradičně v době jarních prázdnin, přesto jsme na tuhle tradici nezapomněli. Děti převlečené za hudebníky a jiné masopustní maškary se pod vedením paní učitelky Dáši v průvodu prošly celou školkou, společně si zazpívaly, pochovaly basu a na svých třídách masopust malým pohoštěním ukončily.

Kouzelník

Do školky zavítal kouzelník Aleš, který díky svým malým pomocníčkům z řad dětí, prováděl jedno kouzlo za druhým. Zažili jsme u čarování spoustu legrace a příště se těšíme na další kouzlení: "ČARY, MÁRY, FUK" :)

Bruslení

Naše MŠ se stala součástí projektu, který vytvořilo město a hokejový klub Frýdek - Místek. Jeho podstatou byly kurzy pro děti z mateřských škol pod vedením zkušených trenérů klubu. Výuka měla probíhat jednou týdně po dobu tří měsíců.

Přestože některé děti stály na ledních bruslích poprvé, bylo pro ně bruslení velkým zážitkem. Získaly výbornou zkušenost a měly možnost zjistit, jestli je to baví nebo ne.

Poprvé to bylo sice náročné, ale přesto nadšení z dětí jen vyzařovalo a těšily se na další kurz. Trenéři se dětem plně věnovali a mají velký obdiv za trpělivost a za to,že se dětem věnovali s velkým nadšením.

Bohužel z důvodu bezpečnostních opatřeních se třetí kurz nekonal, ale doufáme, že se s takovou akcí setkáme i v budoucnu. Budeme se těšit :)

Tři králové

Období adventu uzavírá svátek Tří králů, jedna z tradic, kterou v naší MŠ stále dodržujeme. Děti ve třídě Srdíčko vybraly tři kamarády, kteří se převlekli za tři krále a v průvodu šli popřát všem dětem i zaměstnancům školky hodně štěstí a zdraví v novém roce.Dospělým předali přáníčka a dětem sladkost.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»