Kronika
Mikulášská nadílka

Ve čtvrtek 6.12. nás ve školce navštívil Mikuláš s andělem a čertem. Všechny děti se sešly na třídě srdíčko a netrpělivě čekaly na vzácnou návštěvu. Než dorazili, společně jsme si zazpívali vánoční koledy. Poté se děti dočkaly návštěvy. Mikuláš se představil a přečetl ze své knihy hříchů připomínky. Aby děti Mikuláše potěšily, zazpívaly jim ve skupinkách písničku nebo přednesly básničky. Poté jsme si ještě s andělem a čertem společně zatancovaly. A protože byly děti celý rok hodné, odměnil je Mikuláš sladkou nadílkou.

 
Bijásek

V pátek 30. listopadu se Srdíčka vydala za kulturním zážitkem do kina Vlast v Místku nedaleko naší školky. Zde promítali Bijásek – Věneček pohádek 2. Společně s dětmi jsme shlédly známou Andersenovou pohádku „O Malence“, loutkový příběh „Tři kumpáni“, moderní pohádku „Jonáš a velryba“, loutkový seriál „Krkonoš a sklínkař Matěj“ a na závěr kreslený příběh „O starém psu Bodříkovi“. Pásmo pohádek se dětem velmi líbilo a už se moc těšíme na nějaké další představení.

 
Divadelní představení

Ve čtvrtek 29. listopadu nás do naší školky přišla navštívit paní Larischová z divadla „Jedna, dvě“, která nám v tělocvičně zahrála divadelní představení – „Jak Kuba Káču z pekla vysvobodil“. Pohádka vypráví o tom, jak se Káča dobrovolně upsala peklu a za muže si chtěla vzít samotného pana Lucifera. To se ale nelíbilo jak čertům v pekle, tak ani Kubovi, který se vydal do pekla Káču hledat. Nakonec Kuba Káču vysvobodil a Káča si jej vzala za svého muže. Představení bylo zábavné a dětem se moc líbilo. Na závěr si děti mohly s loutkami zkusit zahrát vlastní divadlo.

 
Uspávání broučků

Dne 20.11. se v odpoledních hodinách v naší školce konala velmi oblíbená akce pro rodiče s dětmi – „Uspávání broučků“. Během odpoledních hodin se postupně scházeli na jednotlivých třídách rodiče se svými dětmi a společně se účastnili dílen, které jim přichystaly učitelky – ty také rodičům pomáhaly s výrobou. Každý rodič si se svým dítětem vyrobil krásnou velkou svíticí berušku a také malé barevné broučky. Poté jsme se všichni sešli venku, kde jsme se procházeli po zahradě a broučky uspávali. Navštívila nás i krásná Beruška, která měla připravený program. Beruška hledala své kamarády broučky. Děti ji však vysvětlily, že broučci už šli spát, a tak se i Beruška za nimi vydala.

 
Posvícení

 

Protože se v naší školce zaměřujeme na české lidové tradice, oslavili jsme s dětmi jako každý rok krásnou tradici „Posvícení“. Děti bývají seznámeny s tímto svátkem a poté jej společně oslavujeme. Letos to vyšlo na 14. 11. Na všech třídách byly nachystány slavnostní stoly s nejrůznějšími pokrmy. Společně jsme se všichni sešli v naší tělocvičně, kde každá třída předvedla svůj připravený program. Poté jsme si společně zatancovali a přemístili se do svých tříd, abychom si pochutnali na slavnostní hostině. Ještě jednou děkujeme rodičům i dětem za jejich pohostinnost.

 

 
«ZačátekPředchozí111213141516171819DalšíKonec»

Strana 12 z 19