Kronika
TŘI KRÁLOVÉ

Dne 7.1.2019 se děti z Jablíčka převlékly za tři krále a společně se vydaly na cestu za ostatními dětmi. Tři králové z Jablíčka navštívili třídu Sluníčka a Srdíčka. Dětem zazpívali, popřáli a obdarovali je přáním do nového roku. Na oplátku od každého dostali malou odměnu.

 
Vánoční nadílka

Dne 20. prosince proběhla v naší školce dopolední akce „Vánoční nadílka“. Protože už děti věděly, že se k nám chystá Ježíšek, rozhodli jsme se, že ho půjdeme společně hledat. Děti obcházely všechny třídy a hledaly nadílku. Po společném setkání všech tří tříd jsme si zazpívali vánoční koledy. V tom se najednou začalo ozývat zvonění. Děti se vrátily ke stromečku a našly pod ním plno krásných dárků. Dárky jsme si odnesli do svých tříd a postupně hračky rozbalovali. Poté si děti celý zbytek odpoledne hrály s novými hračkami.

 
VÁNOČNÍ TVOŘENÍ

Na závěr roku jsme si s dětmi připravili vánoční vystoupení pro rodiče plné písniček, básniček a tanečků. Děti měli příležitost společně předvést to, co se doposud naučily. Po úspěšném představení jsme si společně s rodiči zazpívali vánoční koledy a na některých třídách proběhly i vánoční dílny. Zde si mohli děti společně s rodiči vyrobit několik vánočních dekorací. Nakonec jsme si společně vychutnali cukroví s vánočním punčem.

 
Divadlo "O myšce a ježečkovi"

Dne 12. prosince k nám do školičky zavítali divadelní ochotníci vyhlášeného divadla „Letadlo“, aby nám mohli zahrát vánoční představení „O myšce a ježečkovi“. Pohádka měla děti naladit vánoční atmosférou a hlavně připomenout, že bychom o Vánocích měli být spolu a být na sebe hodní. Myška v pohádce ježečkovi připravila nejednu lumpárnu, ale nakonec ji děti s ježečkem a jeho kamarády napraví. Celé kouzlo pohádky spočívalo v zapojení dětí do hry. A jak to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadlo a děti si nejen zahrály, ale i zazpívaly a zatancovaly. Nakonec si s Miškou a Ježečkem popřáli veselé Vánoce.

 
Čertoviny

Pro předškolní děti jsme dne 7.12. připravili v naší školce akci přes noc „Čertoviny, aneb čerti a čertice ponocují nejvíce“. Děti i učitelky se převlékly za čerty. Pro děti byl připraven bohatý pekelný program se zajímavými aktivitami. Mezi nimi například čertovská diskotéka, čertovské soutěže a úkoly nebo čertovská stezka odvahy. Děti si zároveň vyrobily čertovský výrobek a na závěr se podívaly na krásnou pohádku „S čerty nejsou žerty“. Celá akce se pekelně vydařila.

 
«ZačátekPředchozí111213141516171819DalšíKonec»

Strana 11 z 19