Kronika
Bijásek

Dne 11.1.2019 děti ze Srdíčka navštívili kulturní představení v kině Vlast na téma „Včelka Mája a medové hry“. Představení vyprávělo o tom, jak včelka Mája a její družstvo obdrželi pozvánku na medové hry a soutěžili s ostatními skupinami, které chtěli včelku podvodem porazit. Nakonec však dobro zvítězilo nad zlem a medový pohár vyhrálo družstvo včelky Máji. Děj byl velmi zajímavý a dětem se moc líbil.

 
TŘI KRÁLOVÉ

Dne 7.1.2019 se děti z Jablíčka převlékly za tři krále a společně se vydaly na cestu za ostatními dětmi. Tři králové z Jablíčka navštívili třídu Sluníčka a Srdíčka. Dětem zazpívali, popřáli a obdarovali je přáním do nového roku. Na oplátku od každého dostali malou odměnu.

 
Vánoční nadílka

Dne 20. prosince proběhla v naší školce dopolední akce „Vánoční nadílka“. Protože už děti věděly, že se k nám chystá Ježíšek, rozhodli jsme se, že ho půjdeme společně hledat. Děti obcházely všechny třídy a hledaly nadílku. Po společném setkání všech tří tříd jsme si zazpívali vánoční koledy. V tom se najednou začalo ozývat zvonění. Děti se vrátily ke stromečku a našly pod ním plno krásných dárků. Dárky jsme si odnesli do svých tříd a postupně hračky rozbalovali. Poté si děti celý zbytek odpoledne hrály s novými hračkami.

 
VÁNOČNÍ TVOŘENÍ

Na závěr roku jsme si s dětmi připravili vánoční vystoupení pro rodiče plné písniček, básniček a tanečků. Děti měli příležitost společně předvést to, co se doposud naučily. Po úspěšném představení jsme si společně s rodiči zazpívali vánoční koledy a na některých třídách proběhly i vánoční dílny. Zde si mohli děti společně s rodiči vyrobit několik vánočních dekorací. Nakonec jsme si společně vychutnali cukroví s vánočním punčem.

 
Divadlo "O myšce a ježečkovi"

Dne 12. prosince k nám do školičky zavítali divadelní ochotníci vyhlášeného divadla „Letadlo“, aby nám mohli zahrát vánoční představení „O myšce a ježečkovi“. Pohádka měla děti naladit vánoční atmosférou a hlavně připomenout, že bychom o Vánocích měli být spolu a být na sebe hodní. Myška v pohádce ježečkovi připravila nejednu lumpárnu, ale nakonec ji děti s ježečkem a jeho kamarády napraví. Celé kouzlo pohádky spočívalo v zapojení dětí do hry. A jak to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadlo a děti si nejen zahrály, ale i zazpívaly a zatancovaly. Nakonec si s Miškou a Ježečkem popřáli veselé Vánoce.

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 z 18