Kronika
Knihovna

 

Vydařila se i lekce v knihovně. Březen je nejen Měsíc knihy, ale i Měsícem čtenářů a ani duben nezůstává pozadu a pyšní se spoustou významných dnů zaměřených na literaturu.

Jako první navštívili knihovnu předškoláci z Jablíčka - 29. března. Srdíčka navštívila knihovnu 8. dubna a malá sluníčka ve čtvrtek 11. dubna.

Lekce v knihovně byla ryze jarní. Paní knihovnice si připravila pro děti pohádku o medvídkovi popletovi, který nerozeznal mrkev od kytičky. To naše děti byly šikovnější a spoustu kytiček v knihovně našly a dokázaly je pojmenovat. Během lekce se dozvěděly základní informace o funkci knihovny, rozšířily si slovní zásobu o nová slovíčka jako je encyklopedie nebo leporelo. Na konci lekce si v knížkách zalistovaly a prohlédly hezké obrázky.

Děti z naší školičky jsou velmi pozorní posluchači při každodenních četbách na pokračování. Od září si již vyslechly příběhy i dobrodružství mnoha hrdinů z oblíbených knih. V knihovně jsme si pár knížek proto i vypůjčili a už se těšíme na nové příběhy, které nám bude paní učitelka před spaním číst.

 

 

 

 
Karneval

 

Letošní karneval, i když neměl žádné téma, můžeme označit za „pohádkový“. Byl přehlídkou princezen, kouzelných víl, čarodějnic a černokněžníků, rytířů, pirátů, siláků, roztomilých myšek, kočiček aj. Děti v tomto týdnu si připravovaly masky, zpívaly, tancovaly a podílely se na výzdobě svých tříd. Společně, všechny třídy, se v naší tělocvičně zúčastnily promenády masek a děti si spolu zatančily. Ve svých třídách jsme si zasoutěžili, pohráli a dali nějakou tu dobrotu. Nálada byla výborná, všem dětem a zaměstnancům MŠ to moc slušelo. Doufáme, že si děti odnesly příjemný zážitek.

 

 
Zimní radovánky

 

Hurá, zima je tu! Venku napadl sníh a bylo na čase vyrazit a užít si sněhové nadílky. Shazování rampouchů, schovávaná ve sněhu, stavba sněhových soch, jízda na pekáči, klouzání v igelitových návlecích, trefa pukem do branky. Tak si naše Sluníčka, Srdíčka a Jablíčka užila 4. února zimních radovánek na zahradě mateřské školy.

 

 
MASOPUSTNÍ VESELICE

 

Masopust je veselý svátek a poslední příležitost najíst se masa. Do zásoby… Hned po něm totiž začíná období čtyřicetidenního půstu, které končí až o Velikonocích. Zvykem v naší školičce je, že se všechny třídy v masopustní úterý sejdeme v tělocvičně a společně si tuto tradici připomeneme. Letos připadlo masopustní úterý na 5. března. Paní učitelka Lenka ve svém interaktivním výstupu „Z nás bude kapela“, dětem představila řadu hudebních nástrojů, tradičních maškar a období zabíjaček. Veselou a zábavnou atmosféru doplnily dětmi vlastnoručně vyrobené škrabošky a kloboučky. Vyvrcholením „našeho“ průvodu maškar bylo pohoštění ve třídách, které pomohly dětem připravit jejich maminky a babičky. Všichni jsme si užili spoustu legrace.

Masopust držíme,

nic se nevadíme

pospolu.

Proč bychom se hádali,

když jsme se tak shledali

poznovu.

 

 
Divadlo Letadlo - Výprava za ledním medvědem

 

 

Bylo to světlo zářící nad severním pólem, které dalo život bílým, zářivým medvědům, Inuity nazývaným nanuk. Mláďata  medvědů byla poslána na ledových krách do všech koutů světa, aby připomněla onu čistou a zářivou krásu severního pólu. A právě ve středu 13. 3. 2019 jsme se s průzkumníky vypravili na severní pól, hledat „nanuka“.

Děti se zábavnou formou seznámily s živočichy, a obyvateli, kteří žijí na severním pólu. Hudebně pohybová improvizace, chytlavé písničky a soutěže nechyběly.

Děti už ví, že pro Eskymáky je lední medvěd posvátným zvířetem a že v jejich jazyce se nazývá nanuk.

 

 

 

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 9 z 18