Kronika
Den Země

 

V pátek 26. dubna oslavily děti ze tříd Sluníčko a Srdíčko Den Země v Sadech B. Smetany u řeky Ostravice.  Program připravilo Středisko volného času Klíč ve spolupráci s odborem životního prostředí a zemědělství magistrátu a dalšími subjekty. Děti čekal zábavně naučný program plný her a soutěží. Naše děti tak skládaly maxi puzzle, zahrály si velké pexeso, vyzkoušely si drtičku „petek“, získaly informace o rybách, které žijí v našich vodách nebo nahlédly do života včel… Nejvíce se líbily zážitkové aktivity – chůze po laně mezi stromy, sloní koulení míče, kuželky s PET láhvemi, bublifuk XXL nebo skákání v pytli. Do hrací karty jsme nasbírali 6 samolepek za splnění úkolů a to našim nejmenším stačilo pro získání odměny J.

 

 
Na exkurzi u hasičů

Exkurze u hasičského záchranného sboru, která proběhla v úterý 23. dubna, byla pro děti ze tříd Srdíčko a Jablíčko opravdovým zážitkem. Děti se dozvěděly spoustu nových informací o práci hasičů, o bezpečnosti a prevenci. Nejoblíbenější části exkurze byla prohlídka garáží, kde hasiči dětem ukázali veškeré vybavení a auta s kterými vyjíždějí k zásahovým akcím. Samozřejmě si děti mohly vyzkoušet, jak se v takovém obřím autě sedí, nasadit si opravdovou helmu, rozmotat hadici a hasit! Nechybělo ani zpuštění sirén a houkaček. V tělocvičně si děti s dráčkem Hasíkem vyzkoušely florbalovou holí trefu na branku, protože správný hasič se musí umět trefit na cíl, kde hoří. Z exkurze šli nejen kluci, ale i některé holčičky s přesvědčením, že být hasičem je úžasná věc a s odhodláním, že se jím také jednou stanou.

 

 
Malá technická univerzita

.

 
Morena

Jako každým rokem, tak i letos jsme se rozloučili s paní Zimou. Všechny třídy se společně vypravily na průvod městem, v čele s Morénou. Morénu jsme doprovodili za řádného hluku řehtaček až k řece Ostravici. U řeky jsme se rozloučili s paní Zimou a Morénu hodili do řeky. Poté si děti nazdobily jarní proutky barevnými pentlemi a symboly jara si přinesly do mateřské školy.

 
Noc s Andersenem

.

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 8 z 18