Kronika
Výlet na Farmu Bludička

.

 
DEN RODINY

Den rodiny jsme slavili v naší školce společným odpoledním zážitkovým programem. Rodiče zajistili dětem občerstvení formou „švédského stolu“, šikovné maminky upekly moučníky i usmažily řízky. Děti jim za to zazpívaly a pak se společně, všichni, vrhli na zážitkové aktivity. Program si užívaly některé děti s maminkami, tatínky nebo s babičkami a dědečky, nechyběli ani sourozenci. Bonusem byli poníci, na kterých se děti rády svezly. Rodiče se nám s dětmi zvěčňovali na chodník, škoda, že nám to večer smazal déšť. Setkat se, povídat a hrát si společně, je pro děti i rodiče v dnešní uspěchané a náročné době velkým štěstím. Na naší zahradě jsme si to štěstí mohli užít.

 
Kouzelnická show

 

V pondělí 20. 5. nás navštívil kouzelník Aleš Krejčí a my jsme prožili hodinu akční a inteligentní zábavy.  „Čáry, máry, fuk!“ A už se kouzlilo.

Na začátku, předvedl jednoduchý trik s pizzou, který však pozorné děti brzy odhalily. Při přemístění karet z jedné obálky do druhé už kouzelníkovi pomáhaly děti zaklínadlem, které opravdu fungovalo. Pak začaly triky s míčky, kapesníčkem a probudili jsme i králíka v klobouku. Propojením hypnózy a moderní iluze jsme chytali do dlaní světlušky. Světlušky jsme si přiložili k srdíčku a z představení jsme si tak odnesli hřejivý pocit, že je nám dobře na světě. Nekouzlil jen kouzelník, ale také děti, které byly součástí kouzel včetně učitelek. Všem se vystoupení moc a moc líbilo, show nescházela legrace a napětí. Už se těšíme na triky, které nám Aleš ukáže příště.

 

 
Zdravá 5

 

Nadační fond Albert – projekt Zdravá 5 - V hodinovém bloku Zdravé 5 se děti zábavnou a interaktivní formou seznámily se zásadami zdravého stravování. S chytlavými písničkami jsme si pro zdraví hezky zacvičili a společně hledali odpovědi na zvídavé otázky paní lektorky. Paní lektorka nám poradila, že když budeme jíst pravidelně 5× denně a myslet na dostatek ovoce a zeleniny, budeme se nejen lépe cítit, ale i soustředit se lépe na věci, které nás baví. Na konci lekce si děti samy vyrobily zdravou svačinku, kterou s chutí snědly.

 

 
Čarodějnický rej

 

V úterý 30.04. se v naší mateřské škole opět po roce slétly malé i velké čarodějnice a malí čarodějové. Počasí nám letos nepřálo, tak se rejdilo jen v budově školky. Tento slet byl plný her a soutěží, vařily se kouzelné lektvary, lítalo na košťátku - kdy jsme procvičovali obratnost, koordinaci pohybu i odvahu při překonávání jednoduchých překážek, zaklínalo se z knihy kouzel, v rytmu hudby jsme vytvářeli vlastní taneční kreace… Aby malé čarodějnice a malí čarodějové netrpěli při svém reji hladem a žízní, připravily jim paní kuchařky grilovaného ježka. Naštěstí ostny grilováním změkly, takže píchavý jazyk nikdo z nás neměl. Bohužel si nevzpomněly na hořčici a kečup. Možná si myslely, že si ho vyčarujeme sami.

 

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 7 z 18