Kronika
Mezinárodní folklórní festival

Horké počasí nezkazilo dětem kulturní zážitek z vystoupení folklórních souborů v kině P. Bezruče. Folklórní festival ve Frýdku-Místku slaví letos 25 let. A právě v době jeho konání (11. - 17. června), měly naše starší děti ve čtvrtek 13. června možnost shlédnout „malou ochutnávku“ - tři soubory ze zahraničí: Dětské folklórní soubory Lieska ze Žiliny a Danse-voyage z Ruska, Folklórní soubor Tierras Mexicanas z Mexico City v Mexiku.

Živá hudba, tradiční folklórní šaty a neobyčejně poutavá choreografie s dějem tak zaujala i ty nejmenší diváky.

 
Výlet na zámek Kunín

Děti ze třídy Jablíčko se 11.6. zúčastnily netradičního a zajímavě kombinovaného programu na zámku Kunín.

Pro naše malé výletníky byla připravena prohlídka zámeckých komnat, kde na děti dýchla pohádková atmosféra doby princů a princezen. Průvodkyně poutavým a pro děti srozumitelným výkladem přiblížila život v době dávno minulé. Děti si prohlédly zdobené jídelní soupravy a krásné poháry, zlaté empírové svícny… Nechyběla ani zajímavá pověst.

Na výstavě divadelních kostýmů, děti mohly okusit na vlastní kůži, jak se divadelní kostýmy a masky používají. Proměněné v pohádkové bytosti si pak zkusily zahrát úryvek z pohádky.

V kulisách nejrůznějších prostředí, dozdobených rekvizitami, na děti čekaly loutky všech druhů, typů a velikostí. Děti se dozvěděly, jaký je rozdíl mezi marionetou a maňáskem, z čeho se loutky vyrábí a jak se vodí. Ve velkém sále je pak pobavila připravena pohádka.

Lahodnou tečkou za strávené dopoledne byly zámeckým kuchařem dozlatova opečené špekáčky, na kterých si děti pochutnaly v zámecké zahradě.

 
Vystoupení s vysvědčením

Z velké účasti rodičů, prarodičů i sourozenců, měly děti ze třídy Srdíčko na své besídce ve čtvrtek 6. června 2019 velkou radost. V 25 minutovém vystoupení předvedly hudebně pohybovou improvizaci, cvičení s létajícími talíři, recitaci s pohybem i bez pohybu, písně s dramatizací. „Ať nám svět závidí, jak jsme šikovní“ znělo v písni na konci besídky. A srdíčka opravdu šikovná jsou!

Po společném programu děti obdržely „hvězdičkové vysvědčení“. A hned jen počítaly a počítaly – kolik hvězdiček dostaly. Dobrá zpráva pro všechny: Všichni postoupili do dalšího ročníku.

 
Den dětí

V pondělí 3.6. jsme společně slavili Den dětí na zahradě mateřské školy. Na děti čekali klaun KUK a jeho jezevčík CUK s pestrým pásmem hudby, písniček, scének, vtipných dialogů a klaunských hudebních výstupů. Děti se na písničkách lidových i zcela nových přesvědčily, že KUK umí hrát nejen na spoustu „běžných“ hudebních nástrojů jako jsou klávesy, trumpety, minisaxofony, pozoun, klarinet, ale že se dají použít zcela netradiční hudební nástroje – například ovčí zvonce, valcha, plechový trychtýř – raritní kuksafon, beraní roh a další. Nechyběly soutěže ve zpívání a moderování, s dětmi soutěžily i paní učitelky.

S Boeingem 777 jsme letěli nejdříve do Afriky a naučili se píseň - „Slon muzikant“: Každý slon, každý slon, chobot má jak saxofon. Další písničku jsme si dovezli z Austrálie - „Klokan a stonožka v Austrálii“: Skáče klokan v Austrálii, přes stonožku roznožku, roznožka se nepovedla, upadl přes stonožku.

Hudební divadlo z Brna umí děti opravdu pobavit a zaujmout bez rozdílu věku a to se ne vždy každému „umělci“ povede.

 
Víkendový pobyt Višňovka

Tak jako každým rokem, tak i letos, byl pro předškoláky připravený „prodloužený“ víkend na chatě Višňovka ve Vyšních Lhotách. Z naší školičky tento pobyt využilo 8 předškoláků.

Děti si pobyt na Višňovce vždy užívaly a těšily se na program, který si pro ně naši pedagogové připravili. Letošní program připravovali pedagogové z pracoviště J. Lady a ten, kdo nejel, může opravdu jen litovat. Motivaci pedagogům byla soutěž „Klíče od pevnosti Boyard“. I na děti čekal „otec“ Fura s hádankami a dobrodružná cesta s úkoly za pokladem. K pobytu patří i „výšlap“ na Prašivou, zdravotní procházky, opékaní buřtů a různorodé sportovní aktivity. Věříme, že si děti pobyt pořádně užily a odvezly si domů spoustu zážitků.

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 6 z 18