Kronika
Exkurze v planetáriu

 

Hurá, 29. listopadu jedeme do planetária! Na exkurzi do Planetária v Ostravě se děti z Jablíčka těšily celý týden. Některé děti však postihly neštovice a tak je nahradilo pět děti ze třídy Srdíčko. V sále planetária jsme obdivovali věrnou napodobeninu hvězdné oblohy s hvězdami, souhvězdími, planetami, Měsícem, Sluncem a dalšími objekty. Úžasná byla 3D projekce v kinosále planetária - Lucie: tajemství padajících hvězd. Tady děti společně s ledním medvědem Vladimírem, tučňákem Jamesem a kolibříkem Lucií podnikli vesmírnou cestu na palubě rakety Polaris, aby přišli na zoubek polární záři. Po projekci jsme zavítali do Experimentária, kde si děti vyzkoušely interaktivní exponáty určené ke hravému poznávání přírodních zákonů a dějů. Pro děti to byl opravdu vesmírný zážitek!

 

 
Posvícení

Svátek svatého Martina byl a je jedním z nejoblíbenějších svátků roku. Děti i hospodáři čekali na první sníh, hospodyně pekly posvícenskou martinskou husu a martinské rohlíky nebo podkovy, zvané martiny, roháče, zahýbánky – prostě posvícení jak se patří. I děti v naší školičce měly po celý týden možnost se seznamovat se zvyky a tradicemi posvícení. A jak jinak, než posvícenskými koláči, které jsme malovali, vystřihovali, lepili a sestavovali na koberci. Učili jsme se písničky a říkadla s posvícenskou tématikou, rodiče pomohli dětem k pohybovým hrám vyrobit koníky, právě takové na jakém přijel Martin.

Jablíčka si připravila pro mladší kamarády na čtvrtek 14. listopadu hudební dramatizaci pohádky „O řepě“, společně jsme si u klavíru zazpívali „To je zlaté posvícení“ a pohybově ztvárnili píseň „Už Martin na bílém koni“.

 
Hledání skřítka Podzimníčka

 

Ve čtvrtek 17. 10. se v dopoledních hodinách všechny třídy naši mateřské školy sešly na zahradě, aby pomohly víle najít skřítka Podzimníčka. Ten si pro děti nachystal sem různých úkolů, jako například skládání slunce z kaštanů, vykopávání mrkve, sbírání oříšků…, které musely splnit. Každá třída se rozdělila na dvě skupiny a každá skupina obcházela všechny úkoly s jednou paní učitelkou. Poté, co jsme všechny úkoly splnili, k nám přišla podzimní víla a prozradila nám, že na nás již Podzimníček čeká, ale musíme jej najít. Skřítek si pro děti jako odměnu nachystal koš plný jablíček. Pak jsme se rozešli opět do svých tříd, kde na nás již čekal výborný oběd.

 

 
O Sněhurce – divadelní představení v Českém Těšíně

Na druhé říjnové úterý se děti ze tříd Jablíčko a Srdíčko velmi těšily, neboť nás čekal výlet do Těšínského divadla na tamější přestavení O Sněhurce. Některé děti se sice bály zlé macechy/čarodějnice, ale přesto se dětem pohádka líbila, především zvířátka, se kterými Sněhurka kamarádila.

 

 
ŠACHOVÁ POHÁDKA

V úterý 17. 9. naši školku navštívil pan Antonín, ze střediska volného času Klič, se svými pomocníky a zahráli nám šachovou pohádku o Frymíkovi. Pohádky se zúčastnili žáci ze všech našich tříd. Děti pohádka zaujala, protože byla hravou formou a zapojovaly se do ní také samotné děti. Pan Antonín přijel, aby dětem představil hru šachy a představil jim šachový kroužek, který na naši MŠ bude probíhat.

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 5 z 18