Kouzelný hrneček

Ve dnech 15. 2. – 19. 2. 2021 se konal u předškoláků ve třídě Jablíčko projektový týden s hrnečkem. Týden jsme zahájili vyprávěním a poslechem pohádky „Hrnečku, vař!“. V úvodu jsme se s pohádkou seznámili a následně jsme navázali různými aktivitami. Vařili jsme puding, budovali vesnici z kostek, namalovali a vymodelovali spoustu hrníčků. Také jsme se věnovali objevům a pokusům. Děti si samy vyzkoušely pokus, jak „hrneček“ vaří a vaří a vaří… Špatně však dopadli ti, co zapomněli zaklínadlo a byli od kaše až za ušima. Hrnečky jsme skládali i z různých druhů stavebnic a PET víček. Z domu jsme si donesli vlastní oblíbené hrnečky a společně jsme zkoumali, který hrníček je nejvyšší, nejbaculatější, do kterého se vejde nejvíc vody… Děti si všimly i dalších odlišností. Při grafomotorických hrách děti znázorňovaly, jak se z hrnečku kouří, jak mícháme lžičkou, vytvářely vzory na hrnečku. Nechybělo ani vaření šípkového čaje, a když Evička slavila narozeniny, z hrnečků se pilo i „šampíčko“ (dětské). Oblíbená byla hra na nepořádnou kuchařku, kdy děti hledaly schovaný hrneček. V závěru týdne jsme oživili starou profesi dráteníka a naučili se taneček Dráteníček. Hrneček jsme využili i při tělocviku a vyzkoušeli si chůzi nebo dřep s hrnečkem na hlavě. Nevěřili byste, kolik zábavných aktivit jde vymyslet s obyčejným hrnečkem! Že nevěříte? Tak přijďte mezi nás, jste vítání!

Masopustní období u nás

Letošní masopustní období bylo výrazně jiné, než jak ho známe z minulých let. Bujarým veselicím a masopustním průvodům na veřejnosti nepřála aktuální situace kolem šíření nového druhu koronaviru. I když se naše děti nemohly veselit na veřejnosti, nepřišly o vrchol masopustního období. V mateřské škole na třídách proběhly karnevaly v režii pedagogů. K tanečkům nechyběly soutěže jako např. tanec s balónky, židličková, navlékání korálků na špagetu, házení míčky a kroužky na cíl, skákání v pytli, smetákový tanec nebo promenáda v maskách. Povídali jsme si o lidových tradicích tohoto období, o průvodu masek. Děti si ve školce vyráběly masky zvířátek a škrabošky. Malý průvod masek po třídě a pochování basy toto masopustní veselí zakončilo. Sladkou tečkou byly móóóc dobré koblihy. Ať žije karneval! Ať žije masopust!

Adventní čas 2020

I v této nelehké době zavítal do naší školičky ve čtvrtek 3. prosince svatý Mikuláš se svoji nebeskou družinou. Nebeská návštěva navštívila každou třídu zvlášť a poté, co jim děti zazpívaly nebo přednesly básničku, sv. Mikuláš otevřel knihu hříchů. Nezbedníků s prohřešky se sešlo letos dost. Mikuláš je ale hodný pán a pro tentokráte přivřel oči, když mu děti slíbily, že se určitě polepší. Slibovaly hlavně čertovi, z kterého měly pekelný strach. Anděl pak naděloval a nezbedný čert už jen přihlížel. Za nebeskou návštěvu děkujeme naší mikulášské partě – Lucii, Gábině a Marcele.

Vánoční nadílku si každá třída již připravovala ve vlastní režii. Někde se peklo jinde tvořilo, ale všude se čekalo na Ježíška. Zazvonil zvoneček a děti se mohly radovat z bohaté nadílky. Ve školičce se nadělovalo s předstihem. To proto, aby si děti s novými hračkami stačily dostatečně pohrát před uzavřením školky o vánočních prázdninách. Ježíšek nadělil pod stromeček dětem knihy, hračky, stavebnice, puzzle… Děkujeme, Ježíšku!

Skřítek Podzimníček

S příchodem podzimu se objevuje skřítek Podzimníček, který dohlíží na to, aby se příroda pořádně připravila na zimu. V pátek 23. října jsme se dozvěděli, že i na naši zahradu zavítal skřítek Podzimníček. Nikdo, ale nevěděl, jak vypadá. A tak jsme ho museli najít. Hledání dětem zpříjemnily zábavné úkoly, které jim skřítek Podzimníček zanechal na vzkazech z listů stromů. Úkolů nebylo málo a stihnout je za dvě hodiny dalo dost práce. Plnění úkolů se dětem vyplatilo, Podzimníčka našly a skřítek je odměnil, jak jinak, než darem přírody – jablíčky. Mňam, ta jablíčka byla móóóc dobrá! Děkujeme p. učitelce Martince za báječné, tematicky připravené dopoledne.

Pozor, chystáme se na pirátskou plavbu!

Ve čtvrtek 17. září jsme konečně vyrazili s piráty na plavbu kolem světa. Aby nás však piráti přijali mezi sebe, museli jsme se naučit jejich píseň a taneček. Poté nás už čekalo jen samé dobrodružství. Rýžovali jsme drahé kamení, objevovali vraky lodí a staré kostry na dně oceánu, proplouvali labyrintem vodních kanálů a roztáčeli vodní mlýny. Děti si užily skvělý animační program v Dětském letním parku na Bílé a dlouho očekávaný výlet se tak stal skutečností.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»