Hledání skřítka Podzimníčka

Příroda se na podzim zbarvuje do žluté, červené, hnědé, oranžové barvy... Listy opadávají. Padají i kaštany a žaludy. Dozrává ovoce. V lese roste spousta hub. Ptáčkové se chystají k odletu do teplých krajin a některá zvířátka se schylují k zimnímu spánku. Teplé hřejivé sluníčko, vystřídá studený vítr a sem tam spadne i nějaká dešťová kapička. A kdopak za to může? Kdo umí vykouzlit tyto podzimní krásy? My už to víme...

My už víme, že podzim čaruje a v přírodě maluje skřítek Podzimníček. Právě on zná čáry a kouzla, kterými posílá léto pryč a přivolává podzim. A  protože jsme zvědaví - napadlo nás, že skřítka najdeme.

V pátek 22.10. jsme se tedy rozhodli, že ho jdeme společně hledat a zeptáme se ho, jak všechna ta kouzla provádí. Je samozřejmé, že takové hledání není jen tak. Zvlášť, když nevíte, kde přesně skřítek bydlí. Ale naštěstí je to hodný skřítek. Když se dozvěděl, že ho hledáme, přichystal nám úkoly, které jsme museli splnit. Až  jsme dokončili poslední úkol, skřítek už na nás čekal s podzimním pokladem (jablíčky). Který jsme si moc rádi vzali a slušně jsme poděkovali. Hezky jsme si to užili a už se těšíme na příště.

Fotky z akce naleznete ZDE a ZDE a ZDE

Podzim volá

Pouštění draka je skvělá zábava. Proto jsme se jednoho krásného dne rozhodly s paní učitelkami, že si půjdeme pustit draka. Sluníčko hřálo, jen bychom uvítaly více větru. Ale i tak jsme si to náramně užily. A nejenom my, ale i rodiče s dětmi, kteří se k nám přidali. A na závěr nechyběl ani výborný špekáček na ohni. Děkujme, že jste přišli. Více fotek naleznete kliknutím ZDE

A jde se pracovat

V pátek 1.10. na školní zahradu přijeli pracovníci technických služeb a předvedli dětem čistící vůz, kde si děti mohly sednout za volant a tento vůz si z blízka prohlédnout. Děti taky měly možnost pracovat s kleštěmi na odpadky. V rámci preventivní akce, dětem bylo vysvětleno, proč odpadky patří do odpadkového koše a ne do trávy.