Skřítek Podzimníček

S příchodem podzimu se objevuje skřítek Podzimníček, který dohlíží na to, aby se příroda pořádně připravila na zimu. V pátek 23. října jsme se dozvěděli, že i na naši zahradu zavítal skřítek Podzimníček. Nikdo, ale nevěděl, jak vypadá. A tak jsme ho museli najít. Hledání dětem zpříjemnily zábavné úkoly, které jim skřítek Podzimníček zanechal na vzkazech z listů stromů. Úkolů nebylo málo a stihnout je za dvě hodiny dalo dost práce. Plnění úkolů se dětem vyplatilo, Podzimníčka našly a skřítek je odměnil, jak jinak, než darem přírody – jablíčky. Mňam, ta jablíčka byla móóóc dobrá! Děkujeme p. učitelce Martince za báječné, tematicky připravené dopoledne.

Pozor, chystáme se na pirátskou plavbu!

Ve čtvrtek 17. září jsme konečně vyrazili s piráty na plavbu kolem světa. Aby nás však piráti přijali mezi sebe, museli jsme se naučit jejich píseň a taneček. Poté nás už čekalo jen samé dobrodružství. Rýžovali jsme drahé kamení, objevovali vraky lodí a staré kostry na dně oceánu, proplouvali labyrintem vodních kanálů a roztáčeli vodní mlýny. Děti si užily skvělý animační program v Dětském letním parku na Bílé a dlouho očekávaný výlet se tak stal skutečností.

Ahoj školko!

sKORO prázdniny 9.3.-10.5.2020

Z důvodů epidemiologické situace v souvislosti s onemocněním covid-19 byl provoz mateřských škol ve Frýdku-Místku od 9. března 2020 omezen. Naše mateřská škola obnovila provoz 11. května, ale mimořádná opatření se musela nadále dodržovat. Tato opatření nejvíce zasáhla naše předškoláky. Nejenže se nemohli fyzicky zúčastnit řádného zápisu do základní školy, jak je zvykem, ale zkrátil se jim i pobyt s kamarády v mateřské škole. Byly zrušeny všechny plánované akce pro děti ve školce. Pasování předškoláků proběhlo bez rodičů a veřejnosti, zrušený byl kurz plavání, školní výlet, poslední zvonění aj. Během „mimořádných prázdnin“ jsme se snažili s našimi dětmi komunikovat prostřednictvím webových stránek naší MŠ. Děti nám posílaly fotografie, jak tráví volný čas s rodiči, tipy na výlety, ke Dni Země proběhla fotografická soutěž výrobků z odpadového materiálu, předškoláci plnili domácí úkoly ve svých pracovních sešitech… Během této malé distanční výuky jsme si uvědomili, jak nám chybí sociální kontakt. Malí předškoláci si chtějí hrát s vrstevníky a to bez sociálního kontaktu, který jim mateřská škola umožňuje, nejde.

Masopust trochu jinak

Letošní rok vyšel masopust na jarní prázdniny. To neznamená, že jsme na tuto tradici zapomněli a v naší školičce si ji nepřipomněli. V pátek 21. února byli do školky pozváni muzikanti, aby dětem zahráli. Ale ejhle, dorazil pouze skladatel a dirigent, p. Ivan Urbánek, a bez muzikantů! Naštěstí máme šikovné děti, které muzikanty skvěle nahradily. Seznámil je s vystavenými hudebními nástroji a složil orchestr. Děti brilantně hrály na tubu, housle, dudy, trubku, flétnu… Společně jsme si zazpívali oblíbené písničky „Komáři se ženili“, „Já jsem muzikant“, „Šel tudy, měl dudy“ a zahráli na dirigenta. Dětem se tak v průběhu představení dostalo do povědomí velké množství informací o hudbě, aniž si to uvědomily.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»