Kronika
Den dětí

I letos jsme měli možnost oslavit s děti jejich významný den. Den dětí jsme se s paními učitelkami snažily pojmout opravdu jako jejich velký den a celý týden si děti hrály své oblíbené hry, stavěly jsme velké námětové hry dle jejich výběru a všechny třídy si povídaly o rozdílech, všímali jsme si odlišností povahy ale i vzhledu a kladli jsme důraz na respektování každé jedinečnosti. Vždyť přece to v čem jsme jiní, tak to nás činí tím speciálním. 1.6. vypukly velké společné oslavy s diskotékou. Každá třída se svou typickou barvou přichystala své stanoviště alá ,,Hrajeme si na … Míčku-modrá, Jablíčku-červená, Motýlku-žlutá a Veverce-zelená’’. Tímto jsme chtěly přiblížit ostatním dětem to, jak si hrají jiné děti na své třídě a jaká hra či činnost je pro ně typická. Po dokončení všech aktivit nás čekalo společné ukončení v kruhu, kdy jsme si za písničky Pějme píseň dokola společně zazpívali.

Fotky z akce naleznete ZDE


 
Čarodějnický rej

Čarodějnický rej

Po znovuotevření naší MŠ pro děti předškolního věku a děti záchranných složek, jsme mohli uskutečnit týden plný čar, kouzel a magie. S dětmi jsme na třídách připravovali různé lektvary, vyráběli sliz z tajných ingrediencí, povídali si o tom jaké zvířata patří k čarodějnicím a jak je můžeme chránit. Stavěli jsme různé domky na kuří noze pro čarodějnice. Vyráběli si své vlastní koště s klacků, které nám napadaly zahradě a celkově to byl týden plný legrace a radost s opětovného shledání svých kamarádů. Velkolepý čarodějnický týden, který jsme završili stanovišti se zábavnými úkoly jako je například hledání prstýnku v pudinku, slalom s koštětem, přeskakování ohně, házení kruhů na čarodějnické klobouky a mnohé další, samozřejmě s patřičným čarovným úborem.

 

Fotodokumentaci jednotlivých tříd naleznete Motýlků ZDE Veverky ZDE a Jablíčku ZDE a ZDE


 
Koronavirus opět zavřel brány mš

Pandemie koronaviru stále bohužel ovlivňuje život každého z nás. K 1.3.2021 se naše mš stejně jako všechny mateřské školy v ČR z rozhodnutí vlády uzavřela. V době zavření paní učitelky z předškolních tříd připravovaly distanční výuku, kterou jsme posílali na email i předávali osobně. Rodiče naprosté většiny dětí posílali už průběžně krásnou fotodokumentaci domácích aktivit. Nejen výtvarných děl, pracovních listů, ale i záběry ze společného vaření, setí semínek a výletů. Bylo pro nás moc příjemné být v kontaktu alespoň tímto způsobem. Učitelky společně také připravily stezku s úkoly kolem plotu školky, aby zpestřily dětem procházky s rodiči.

Od 12.4. 2021 mohly do školky nastoupit předškolní děti a děti rodičů vybraných profesí IZS. Naše školka ožila dětským smíchem a děti se krásně vypořádaly i netradičním rozdělením do skupin po 15. Všechny paní učitelky měly možnost zkusit si práci s předškoláky a všichni si užili malé skupiny dětí.

Od 10.5.2021 se vrací mateřské školy k běžnému režimu a my moc věříme, že už napořád :-)

 
Masopust

Každoroční masopustní veselí a závěrečné pochovávání basy se událo i letošní rok - jen tradičně pro toto covidobdobí - událost proběhla netradičním způsobem a to jednotlivě. S dětmi jsme si společně probrali na třídách, kde tato tradice vznikla, ukázali jsme si jednotlivé masky a věci spojené s tímto obdobím, produkty ze zabijačky, vyzkoušeli si pečení koblížků, vytvořili si masky, které se k této tradici vážou a třída Motýlku zpívala sousední Domovince pro rozveselení alespoň pod okny. Velkou basu a její pochování jsme si s paní učitelkami poslaly po třídách, aby žádná třída nebyla ochuzena o závěrečný verdikt, a tak se basa pochovala opravdu zodpovědně.

 

 
Karneval nechodí potichu

Karneval nechodí potichu, karneval v okolí znají a i přesto, že jsme ho nemohli realizovat tak, jak jsme byli zvyklí - všichni společně. Objevili se u nás ve školce námořníci, princezny, piráti, víly, policisté, duchové, čarodějky a dokonce i pár superhrdinů nás navštívilo. Akorát, každý šel do své třídy, kde prožil spoustu soutěžních her a užil si diskotéku se svou třídou. S paními učitelkami jsme se shodly, že i když to bylo jiné, užili jsme si všichni spoustu legrace. Dokonce ty děti, které jsou trochu více ostýchavé, tuto menší třídní atmosféru naopak uvítali, protože se nebály projevit, a tak jak se říká, jsme se utvrdili, že všechno zlé je pro něco dobré.

 

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 9 z 22