Kronika
Adventní čas v mateřské škole

I přes nelehkou „kovidovou“ dobu jsme se snažili dětem připravit krásné prožitkové dny v mateřské škole. Vyprávěli jsme si, co nás čeká, než přijde Mikuláš a Ježíšek, jak prožíváme tyto sváteční chvíle doma a jak se na ně připravujeme. Při vycházkách jsme si všímali výzdoby na domech ve městě. Rádi jsme chodili do Adventního městečka za zvířátky, obdivovat vánoční strom, kochat se dřevěným betlémem, zpívat koledy ke zvonečku...V pondělí 6. prosince za dětmi přišla nebeská návštěva – Mikuláš, anděl a čert. V knize hříchů se sice našlo pár nezbedníků, ale „Mikuláš je hodný pán“, takže čert si na své nepřišel a musel odejít s prázdnou. Děti nebeské návštěvě zazpívaly písničky, zarecitovaly a na oplátku dostaly rukavičky s dobrůtkami a ovoce. 15. prosince proběhl vánoční jarmark. Poděkování patří rodičům a dětem, kteří se nejvíce zasloužili o pestrost výrobků a následnou tržbu, kterou použijeme na společnou akci. Ježíšek tentokráte „přiletěl“ do každé třídy zvlášť. V pátek 17. prosince byl u motýlků, ve středu 22. prosince u veverek a jablíček. Slavnostně prostřená tabule, cukroví od maminek, pouštění lodiček, lití olova, krájení jablíček a zlaté prasátko z citrónu jsou jen malým výčtem aktivit, které si děti samy vyzkoušely. Vánoce jsou časem odpuštění, ale i nadělování. Pro své nejbližší si děti vyrobily drobné dárečky např: voňavá mýdélka, přáníčka nebo napekly cukroví.

 
Uspávání broučků

Velmi mile nás překvapila početná účast dětí v doprovodu svých rodinných příslušníků na uspávání broučků v úterý 26. října. Malí mravenečkové, berušky i motýlci přišli se svými lampiónky, aby se rozloučili s kamarády z hmyzí říše. Společně jsme jim posvítili na cestu a doprovodili od mateřské školy k hmyzímu domečku do Sadů B. Smetany. V parku již byla tma, ale v domečku u broučků se svítilo. Děti uložily poslední broučky do postýlky, přikryly je lístečky a zazpívaly jim Mravenčí ukolébavku. Podzimní procházka s lampióny byla pro všechny malé i velké účastníky příjemným zážitkem. Dobrou noc, broučci J!

 
Šel zahradník do zahrady

Ve středu 20.10.2021 jsme využili poslední slunečné podzimní dny a na naší školní zahradě vznikla akce ,,Šel zahradník do zahrady'', pod záštitou paní učitelek Barunky a Ivetky V.. Přišly převlečené jako dva zahradníci Ťulda a Julda požádat děti o pomoc. Jelikož se Ťulda moc v zelenině nevyzná, tak mu děti musely pár věcí, které se v týdnu naučily o zelenině. Děti měly za úkol roztřídit a usušit zeleninu, vybrat svou oblíbenou, uvařit polévku, vyplašit zajíce a mnoho dalších zábavných úkolů, které si každá třída prošla se svými učitelkami.

 

Fotky z akce naleznete ZDE


 
ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

V naší mateřské škole pracují:

Ředitelka MŠ: Bc. Bohdana Jurášková

Zástupkyně ředitelky: Bc. Lenka Paseková

Třída Míček: Bc.Nikol Dorotíková, Tereza Korčeková DiS.

Třída Veverka: Bc. Barbora Baumová, Bc. Lenka Paseková, Magda Sulanová (as.pedagoga)

Třída Motýlek: Iveta Vaclíková, Naděžda Demková

Třída Jablíčko: Bc. Nikola Kociánová, Iveta Konečná, Irena Rusková, Yveta Růžičková (as.pedagoga)

Hospodářka: Dagmar Dužíková

Vedoucí školní jídelny: Dagmar Kašparová

Kuchařky: Lenka Rotterová (zástup Marie Barošová), Ivana Nogolová

Provozní personál: Jarmila Bužková, Erika Dziwiszová, Petra Brunclíková, Jaroslav Vyhnánek

 

 
Poslední zvonění

A zazvonil zvonec a školkovým dnům je konec. 30.6. 2021 jsme s dětmi naposledy v tomto školním roce zazvonili a společně jsme se vydali na prázdniny, již u vstupu nás však čekala netradiční pozvánka s bezpečnou injekcí proti Covidu-19, kdy děti získaly svůj vlastní Covidpass (knížečku samolepek) a pozvánku na dovolenou, jelikož nás celý rok provázela pandemie, paní učitelky Lenička Pes. a Nikolka D. nám uspořádaly rozloučení a zakončení školního roku opravdu stylově. Babi s dědou jeli do zaslouženě do Chorvatska, ale to znamenalo samozřejmě, že se musí sbalit, nezapomenout si vzít klíče a další důležité věci...jelikož jsou již starší tak se se děti zapletli v bludišti, dále museli pozalévat svou zahrádku, aby jim vydržela, s dědou sestřelili vodní pistolí jelena, s babičkou zavařili rychle úrodu ze zahrádky, pochytali ryby a další a další zábavné úkoly, před tou velkou cestou. Děti dostaly ovocné špízy, aby se za tu námahu pořádně posilnili a následovala velkolepá diskotéka oblíbených písniček. Nakonec jsme si s dětmi udělali opětovné velké kolo, kde jsme si popřáli hezké a bezpečné prázdniny.

 

Fotky z akce naleznete kliknutím ZDE


 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 8 z 22