Kronika
Divadlo Ferda mravenec

Po dlouhé odmlce díky covidové epidemii jsme s dětmi měli možnost vyrazit si za kulturou. Děti ze třídy Jablíčko a Veverka se vydali autobusem až do Českého Těšína, kde je čekalo představení Ferdy mravence. Divadlo se dětem velmi líbilo a bylo opravdu pestré pro oči i uši. Zpívali jsme, sledovali jsme oblíbené scénky z Ferdy, pomocí světelných efektu a otočného jeviště měli děti opravdu nezapomenutelný zážitek.

 
Dva medvědi

Díky výtěžku z předešlé čarodějnické akce jsme dětem mohli dopřát loutkové divadlo Dva medvědi, které se opětovně událo na třídě Veverka, ale tentokrát na dvě etapy. Nejprve pro větší děti ze tříd Motýl a Veverka a následně pro menší děti Jablíčko a Míček.

 

 
Divadlo Letadlo

S průzkumníky do Afriky, tak bylo nazváno pro děti připravené divadlo Letadlo. To vzalo děti přímým letem až do afrických krajin, kde se seznámili s africkými zvířaty i domorodcem černouškem. Děti byly po celou dobu divadla zapojovány, naučily se písničku, kterou společně s průzkumníky zpívali, poznali zvířátka, průzkumníci si vybrali i dva piloty pomocníky, kteří jim pomohli přistát i odletět nazpět domů.

Fotky z akce kliknutím ZDE

 
Čarodějnický rej s rodiči

Po dlouhé koronavirové pauze, nás konečně mohlo čekat příjemně strávené odpoledne s rodiči, za které vám patří velké DĚKUJEME. Děkujeme za účast na akci, za příspěvek něčím sladkým nebo slaným, za krásně vyzdobené kostýmy dětí i dospělých a pomoc při úklidu akce. Tento den nám počasí velmi přálo, a tak celá akce proběhla ve slunečném duchu v naší školní zahradě. Tam pro rodiče a děti čekalo spoustu připravených soutěží a aktivit, které měly děti seznámit s čarodějnickou tématikou zábavnou formou. Nechyběl slalom na koštěti, schovávaná mezi netopýry, namotávání pavouků, hledání klíčů od perníkové chaloupky a nakonec odvážný pytel se sladkou odměnou.

Fotky z akce ZDE

 

 
Noc s Andersenem

Na podporu dětského čtenářství se i naše školička zapojuje každým rokem do celostátní akce „Noc s Andersenem“. Předchozíc dva ročníky ovlivnila epidemie koronaviru, letos tak mohli naši předškoláci zažít opět atmosféru společného čtení a nocování. 22. ročník této akce jsme věnovali spisovateli a ilustrátoru Josefu Ladovi. Právě ulice, na které se nachází naše mateřská škola, je po tomto umělci pojmenována. Dětem byla promítnuta úvodní pohádka o kocouru Mikešovi a tento chytrý kocourek děti provázel po celou dobu akce. Pomocí animačního programu na děti promlouval z tabletu a provázel jednotlivými stanovišti s úkoly. Na posledním stanovišti děti našly poklad a hurá na večeři. Po večeři si vyrobily kočičí záložku do knihy a rychle do postýlek. Pak se už četlo a četlo a četlo….. Co, že jsme si četli? No přece o mluvícím kocourkovi Mikešovi a jeho neuvěřitelných příhodách, které prožil sám i se svými kamarády vepříkem Pašíkem a kozlem Bobešem. Ráno děti společně posnídaly a už na ně čekali rodiče. Domů se jim, ale vůbec nechtělo a rády by ještě zůstaly. Škoda jen, že paní učitelky vypadaly, jakoby celou noc chytaly myši pro kocoura Mikeše k snídani J.

Fotky z akce naleznete zde.

 

 

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 6 z 22