Kronika
Bijásek

Zimní sporty jsme si mohli připomenout i v kině Vlast na pásmu animovaných pohádek pro děti „Jak postavit sněhuláka“. Tentokráte šly do kina děti ze všech čtyř tříd. Některé děti byly v kině poprvé a zvládly to na jedničku.

 
Chodíme do tělocvičny

Ve čtvrtek 12. ledna byli Motýlci v tomto školním roce poprvé v tělocvičně. Protože jsme si tento týden povídali o zimních sportech a venku nebyl žádný sníh, tak jsme využili právě vybavení tělocvičny a zaimprovizovali si na jejím nářadí. Koho by nebavilo lézt na kopec po žebřinách a sjíždět po lavičkách jako na bobové dráze, skoky na lyžích ze švédské bedny, slalom kolem kuželů, chůze po balanční dráze imitovala udržet rovnováhu na bruslích a závěrečná koulovaná s pěnovými míčky. Na zpáteční cestě nás zastihlo i sněžení, takže si děti mohly o víkendu vyzkoušet vše, co jsme v tělocvičně natrénovali. Další návštěvu tělocvičny plánujeme na 20. ledna, v tomto týdnu si budeme povídat o našem těle. Děti se mohou těšit na zdravotní cvičení s tyčemi a bezva překážkovou dráhu.

 

 

 
Svátek tří králů

S vánočními svátky úzce souvisí také svátek povánoční, svátek tří králů. Ani naše školka na tyto tři významné postavy nezapomněla a jejich den si náležitě připomněla. Ve třídě Motýlek si v pátek 6. ledna děti oblékly převleky a vydaly se na tříkrálovou obchůzku po školce. Zavítaly i do sousedící domovinky k babičkám a dědečkům….“My tři králové jdeme k vám, štěstí a zdraví vinšujem vám!“

 
Ježíšek naděloval

Ve čtvrtek 22. prosince se všechny děti a zaměstnanci naší mateřské školy sešli na třídě u motýlků. Krásně rozsvícený stromeček a pod ním čtyři koše (pro čtyři třídy) s dárky. Za doprovodu klavíru jsme si společně zazpívali koledy a rozdali nadílku. I oběd byl sváteční: smažená ryba a bramborová kaše. Na svátečně prostřených stolech nechybělo ani cukroví od maminek našich dětí… Tak ŠŤASTNÉ A VESELÉ!


 

 
Sněženka zpívala koledy na náměstí Svobody v Místku

V úterý 13. prosince v 15:30 přišly děti ze třídy Veverka a Motýlek na místecké náměstí, aby svým zpěvem potěšily návštěvníky adventního městečka. Celá naše mateřská škola, tzn.  včetně obou odloučených pracovišť, vystoupila s třiceti minutovým programem. Za naše pracoviště – J. Lady 1790, pod vedením a za hudebního doprovodu p. učitelky Nikoly Dorotíkové, zazněly z úst dětí známé i méně známé vánoční koledy. Naše děti přišli pochopitelně podpořit jejich rodinní příslušníci. I když byla zima, zpěv dětí všechny rozehřál u srdíčka.


 

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 5 z 27