Kronika
Chodíme do Bijásku

 

V pátek 16.9. byly děti ze třídy Veverka a Motýlek na filmovém představení v kině Vlast – Pat a Mat znovu v akci. Pat a Mat se přestěhovali do nových domů, kde na ně čekají nové kutilské výzvy. Děti mohly shlédnout další veselé příhody dvou kutilů, kteří si vždy a za každé situace dokážou poradit. Nové příběhy: Sekačka, Voda, Houpací křeslo, Skokani, Modeláři, Porucha…

 

 
Malá technická univerzita u nás

Ve čtvrtek 15. září naši školku navštívil pan lektor s plnou krabicí stavebních kostek a speciální soupravou prvků a výkresů. U Motýlků se děti dozvěděly několik základních informací o našem nejznámějším panovníkovi Karlu IV. Poté si zahrály na malé stavitelé, kteří už dnes vědí, co je to pilíř a jak jej postavit. Děti stavěly podle návodu, rozvíjely logické myšlení, prostorové vnímání, jemnou motoriku, samostatnost. Učily se pracovat ve skupině. V závěru hodiny bylo volné hraní s výsledným dílem jako odměnou za práci – zkoušely stabilitu mostu. I když jsme vajíčka do malty nedávali, most byl tak pevný, že unesl i paní učitelku! Děti z třídy Veverka si zahrály na malé zpracovatelé odpadu. Formou hry se dozvěděly, kde konči všechen odpad, co je to recyklace a co do odpadu nepatři. Z duplo kostek stavěly velkou skládku včetně odvětrání a izolace. Nechyběla ani praktická ukázka recyklace papíru. Za svoji aktivitu získaly děti pravý diplom.


 

 

 
Exkurze v centrální požární stanici Frýdek-Místek, Pavlíkova 2264

Exkurze u hasičského záchranného sboru, která proběhla v pátek 9. září, byla pro děti ze tříd Veverka a Motýlek opravdovým zážitkem. Děti se dozvěděly spoustu nových informací o práci hasičů, o bezpečnosti a prevenci. Nejoblíbenější části exkurze byla prohlídka garáží, kde hasiči dětem ukázali veškeré vybavení a auta s kterými vyjíždějí k zásahovým akcím. Samozřejmě si děti mohly vyzkoušet, jak se v takovém obřím autě sedí, nasadit si opravdovou helmu, vyzkoušely si fixační evakuační podložku, jak funguje přetlakový ventilátor motaly hadici…Nechybělo ani zpuštění sirén a houkaček. Z exkurze šli nejen kluci, ale i některé holčičky s přesvědčením, že být hasičem je úžasná věc a s odhodláním, že se jím také jednou stanou.

 

 
ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

V naší mateřské škole pracují:

Ředitelka MŠ: Bc. Bohdana Jurášková

Zástupkyně ředitelky: Bc. Andrea Adamusová

Třída Míček: Tereza Korčeková DiS, Mgr. Petra Přečková, MBA

Třída Veverka: Bc.Nikol Dorotíková, Bc. Andrea Adamusová

Třída Motýlek: Iveta Vaclíková, Naděžda Demková

Třída Jablíčko: Bc. Nikola Kociánová, Iveta Konečná, Irena Rusková

Hospodářka: Dagmar Dužíková

Vedoucí školní jídelny: Dagmar Kašparová

Kuchařky: Lenka Rotterová, Ivana Nogolová

Provozní personál: Sztulová Martina, Erika Dziwiszová, Petra Brunclíková, Jaroslav Vyhnánek

 
Ahoooooj!

Pro některé se tento školní školkový rok stal posledním. Konkrétně poslední zvonění se psem Jonáškem zazvonilo pro děti s předškolní třídy Veverka, které se v září odeberou do školy, ale také končí i pro obě paní učitelky, které se rozloučily se školním rokem. Všem bychom rádi popřáli, aby se jim v nových začátcích líbilo, dařilo a hlavně aby na naší školku vzpomínali v tom nejlepším. Moc jim děkujeme za společně strávené chvíle. Každá byla jedinečná! A pro ty, kteří nezazvonili naposledy, ale jenom přes prázdniny, na vás se budeme těšit zase v září.

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 4 z 22