Kronika
KARNEVAL

Karneval

Letošní karneval provázel pirát, který dětem přiblížil život na pirátské lodi. Děti, které byly převlečené za nejrůznější pohádkové bytosti, si vyzkoušely chůzi po lodi, pirátskou rozcvičku a pirátskou oslavu. Po společném programu se děti rozdělily podle oddělení a vydaly se na pirátské putování po školce. Na každém oddělení pro ně byly připraveny úkoly piráta Černovouse. Dětem se program velmi líbil a úkoly plnily s velkým nadšením.

 

 
Exkurze na dětské oddělení frýdecké nemocnice

Nemocnice Frýdek-Místek nabídla našim dětem a paním učitelkám prohlídku svého dětského oddělení. Čekala nás "hrací teta" s látkovou panenkou a společně nám ukázaly prostory oddělení a sestřička i popsala různá vyšetření, které děti mohou v nemocnici potkat. Myslím, že tato návštěva určitě přispěla ke zmenšení strachu dětí z nemocnice i lékařského personálu.

 
Beseda o včelách a včelařství

Stalo se už tradicí, že děti a paní učitelky vždy pozvou naše milé sousedy z Domovinky, když se u nás ve školce děje něco zajímavého. Tentokrát si zajímavý a poučný program pro naše děti připravili obyvatelé Domovinky. Paní doplním jméno povyprávěla dětem o životě i užitku včel a její přátelé děti potěšili vlastními básničkami o včelkách. Připraveny měly také krásné obrázky a spoustu pomůcek, které včelaři potřebují.

Fotografie zde

 
Vánoční nadílka

Poslední den před vánočními prázdninami se všechny děti, paní učitelky i provozní personál sešli u vánočního stromu ve třídě jablíčko. Společnně jsme si zazpívali vánoční koledy, paní ředitelka poděkovala zaměstnancům a popřála nám i dětem klidné a pohodové vánoce s našimi blízkými. Pak už si děti z každé třídy odnesly veliký koš dárků do svých tříd. Po celý zbytek dne si děti užívaly nových hraček a předvánočního těšení.

 
Výstava loutek

V předvánočním období děti ze třídy Veverka navštívily výstavu loutek v Lidovém domě. Výstava vznikla při příležitosti výročí vzniku loutkového divadla ve Frýdku Místku. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí o pohádkách, které divadlo hrálo dří ve i dnes. Měli jsme možnst zblízka si prohlédnout různé druhy loutek, kulis a dvě masky si děti také zkusily.

 
«ZačátekPředchozí2122DalšíKonec»

Strana 21 z 22