Masopust

Každoroční masopustní veselí a závěrečné pochovávání basy se událo i letošní rok - jen tradičně pro toto covidobdobí - událost proběhla netradičním způsobem a to jednotlivě. S dětmi jsme si společně probrali na třídách, kde tato tradice vznikla, ukázali jsme si jednotlivé masky a věci spojené s tímto obdobím, produkty ze zabijačky, vyzkoušeli si pečení koblížků, vytvořili si masky, které se k této tradici vážou a třída Motýlku zpívala sousední Domovince pro rozveselení alespoň pod okny. Velkou basu a její pochování jsme si s paní učitelkami poslaly po třídách, aby žádná třída nebyla ochuzena o závěrečný verdikt, a tak se basa pochovala opravdu zodpovědně.

Karneval nechodí potichu

Karneval nechodí potichu, karneval v okolí znají a i přesto, že jsme ho nemohli realizovat tak, jak jsme byli zvyklí - všichni společně. Objevili se u nás ve školce námořníci, princezny, piráti, víly, policisté, duchové, čarodějky a dokonce i pár superhrdinů nás navštívilo. Akorát, každý šel do své třídy, kde prožil spoustu soutěžních her a užil si diskotéku se svou třídou. S paními učitelkami jsme se shodly, že i když to bylo jiné, užili jsme si všichni spoustu legrace. Dokonce ty děti, které jsou trochu více ostýchavé, tuto menší třídní atmosféru naopak uvítali, protože se nebály projevit, a tak jak se říká, jsme se utvrdili, že všechno zlé je pro něco dobré.

Tři králové v době koronaviru

Svátek Tří králů jeho význam a historii si s dětmi připomínáme každý rok. Dětem vysvětlujeme význam současné podoby Tříkrálové sbírky a povídáme si o významu občanské sounáležitosti a vzájemné pomoci. I Letos k nám tři králové dorazili také, jen nenavštívili kamarády s ostatních tříd osobně, ale koledu tří králů nám zazpívali pod okny, což mělo rozhodně také své kouzlo.

ŘEPIÁDA - 22.10.2020

Letošní akce se díky zvýšeným hygienickým opatřením nemohla konat v původně plánovaném, společném duchu. To ale  dědečka (paní učitelku Barunku z Motýlku) ani babičku (paní asistentku Magdu) nezastavilo, a tak si jednotlivě po třídách v době svačinky, přišli pozvat děti na zahradu, aby jim děti přišly pomoct s řepou. Na zahradě už na každou třídu čekalo několik stanovišť k plnění zábavných úkolů, které nám přiblížilo, co ta řepa vlastně je? Kde roste, jaké máme druhy, jak se o ní musíme starat. Poté jsme ji společně chránili před loupežnickým zajícem, který nám ji chtěl ukrást, a když už jsme ji ochránili, vykopali, tak jsme si ji slalomem odvezli do kuchyně. Tam už nám nám naše hodné paní kuchařky nachystaly dobrotu v podobě řepového salátu, který měly děti u obědu. Děti si před spaním poslechly pohádku O veliké řepě. Zazpívaly písničku a společně, s paní učitelkou ze třídy, si zrekapitulovaly, co se všechno společně vlastně naučily a zažily.

Fotky z akce můžete naleznout v galerii ZDE

Koronavirus ovlivnil chod MŠ

NA jaře 2020 zasáhla pandemie onemocnění covid- 19 celý svět. Situace v našem regionu byla natolik závažná, že zřizovatel MŠ - Magistrát města Frýdek-Místek rozhodl  o uzavření mateřských škol od 17.3.2020. Děti zůstaly doma s svými rodiči a příbuznými, rodiče měli možnost zažádat o výplatu tzv "ošetřovného" ve výši 60 později 80 procent platu. Vedení MŠ (ředitelka Bc. Bohdana Jurášková a zástupkyně Bc. Lenka Paseková) bylo po celou dobu uzavření na pracovišti, zajišťovalo informovanost zákonných zástupců, potřebnou administrativu spojenou s uzavřením a komunikaci s KHS a Magistrátem města. Pedagogičtí pracovníci z domova aktualizovali náměty, témata a přípravy na webových stránkách a připravovali se na další práci v mš. Nepedagogové se střídali na pracovištích, v prostorách mš bylo zajištěno dodržení všech vládních opatření. Provozní personál zajistil velmi pečlivý úklid a dezinfekci prostor.

Na konci dubna se část zaměstnanců rozhodla pomoci a zorganizovali jsme šití roušek na všech pracovištích i doma. Povedlo se domluvit a zkoordinovat dokonalou manufakturu a to i za přísných hygienických podmínek. Pro Oblastní spolek Českého červeného kříže jsme společně ušili přes 600 roušek pro dospělé a asi 300 pro děti.

Od 11.5 se mateřská škola znovu otevřela. Pro zabezpečení opatření mateřská škola zajistila ochranné pomůcky pro zaměstnance, dezinfekční a čistící prostředky, včetně dávkovače u vchodu do MŠ. Vedení MŠ vypracovalo podrobný dodatek ke školnímu řádu, který přesně stanovuje postupy v konkrétních situacích denního režimu MŠ. Děti trávily maximum času venku s využitím školní zahrady. Do konce května byla docházka dětí výrazně menší, v červnu, kdy se otevřely i ZŠ už byla docházka dětí běžná.

Provoz o letních prázdnin byl rozšířen o dva týdny a rodiče provoz mš plně využili.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»