Hrátky s čertem

5.3.2020 Jednou z překrásných kulturních akcí školního roku bylo i letos divadelní představení v divadle Český Těšín. Letos nás poprvé čekala pohádka Hrátky s čertem. Dobrodružný příběh plný písniček pobavil nejen děti, ale i dospělé. Tulák Martin napravil loupežníka Sarku Farku a donutil poustevníka Školastika pracovat. Princezna Dišperanda a služebná Káča sice ve své touze po vdávání upsaly svou duši čertu, ale i tuhle situaci Martin zachránil a dívky v pekle neskončily. Protože na dobré skutky vyčerpal i své tři přání, které dostal za odměnu, sám si pak musel divokou Káču za ženu vzít.

Masopustní průvod

Na Sněžence slavili Masopust

MŠ Sněženka věnuje českým tradicím velkou pozornost. Nejinak tomu bylo v případě letošního Masopustu. Ve třídách se děti s paními učitelkami na událost připravovaly už týden předem. Seznámily se s původem a významem této tradice v historii, dozvěděly se význam slov, které se dnes již nepoužívají a paní učitelky jim představily tradiční masopustní maškary. Společně jsme pak vyrobili kostýmy povolání, čerta, kozla, babky s dědkem v nůši a nechyběl ani medvědář s medvědem. Na masopustní úterý hodně pršelo, ale přesto jsme si průvod maškar užili alespoň ve školce, potěšili jsme klienty Domovinky a celou veselici zakončili pochováním basy. Tak zase za rok.

Tři králové

Tříkrálový průvod je jedna z dalších tradic, kterou v naší MŠ snažíme zachovat. Děti ze třídy Motýlek se zhostily této úlohy, s paními učitelkami vytvořily kostýmy i krásná přáníčka. Královská trojice navštívila všechny třídy, zaměstnance a také naše milé sousedy ze zařízení pro seniory Domovinka.

Vánoční nadílka

Předvánoční setkání u stromečku je vždy příjemným zakončením adventního období v mateřské škole. Děti už jsou plné očekávání, natěšené a oči jim září. Společný zpěv písní, přání paní ředitelky a nadílka mohla začít. Děti si dopoledne užily vybalování nových hraček, knih i pomůcek a objevování novinek. Paní učitelky sledovaly kouzelné chvíle a na chvíli se vrátili do svého dětství.

"Jak se hraje na dveře"

Výchovný koncert ZUŠ byl opět překrásným uměleckým zážitkem. Učitelé ZUŠ strávili jistě mnoho času přípravou této akce mnoho času, i když věřím, že se u toho hodně nasmáli. Pohádka byla plná hudebních nástrojů a písniček , zároveň pobavila a přinesla poučení. Bezkonkurenční byl čertík, ale s obrovským zaujetím vystupoval i lajdácký žáček Jozífek, energická polednice a opravdově působil i učitel hudby. Děti měly možnost slyšet na živo hru na různé nástroje, zazpívaly si s nimi a užily si veselý příběh.Paní učitelky si celé představení také moc užily a v závěru ocenily i překrásnou skladbu pro klavír a housle.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»