Šel zahradník do zahrady

Ve středu 20.10.2021 jsme využili poslední slunečné podzimní dny a na naší školní zahradě vznikla akce ,,Šel zahradník do zahrady'', pod záštitou paní učitelek Barunky a Ivetky V.. Přišly převlečené jako dva zahradníci Ťulda a Julda požádat děti o pomoc. Jelikož se Ťulda moc v zelenině nevyzná, tak mu děti musely pár věcí, které se v týdnu naučily o zelenině. Děti měly za úkol roztřídit a usušit zeleninu, vybrat svou oblíbenou, uvařit polévku, vyplašit zajíce a mnoho dalších zábavných úkolů, které si každá třída prošla se svými učitelkami.

Fotky z akce naleznete ZDE

ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

V naší mateřské škole pracují:

Ředitelka MŠ: Bc. Bohdana Jurášková

Zástupkyně ředitelky: Bc. Lenka Paseková

Třída Míček: Bc.Nikol Dorotíková, Tereza Korčeková DiS.

Třída Veverka: Bc. Barbora Baumová, Bc. Lenka Paseková, Magda Sulanová (as.pedagoga)

Třída Motýlek: Iveta Vaclíková, Naděžda Demková

Třída Jablíčko: Bc. Nikola Kociánová, Iveta Konečná, Irena Rusková, Yveta Růžičková (as.pedagoga)

Hospodářka: Dagmar Dužíková

Vedoucí školní jídelny: Dagmar Kašparová

Kuchařky: Lenka Rotterová (zástup Marie Barošová), Ivana Nogolová

Provozní personál: Jarmila Bužková, Erika Dziwiszová, Petra Brunclíková, Jaroslav Vyhnánek

Poslední zvonění

A zazvonil zvonec a školkovým dnům je konec. 30.6. 2021 jsme s dětmi naposledy v tomto školním roce zazvonili a společně jsme se vydali na prázdniny, již u vstupu nás však čekala netradiční pozvánka s bezpečnou injekcí proti Covidu-19, kdy děti získaly svůj vlastní Covidpass (knížečku samolepek) a pozvánku na dovolenou, jelikož nás celý rok provázela pandemie, paní učitelky Lenička Pes. a Nikolka D. nám uspořádaly rozloučení a zakončení školního roku opravdu stylově. Babi s dědou jeli do zaslouženě do Chorvatska, ale to znamenalo samozřejmě, že se musí sbalit, nezapomenout si vzít klíče a další důležité věci...jelikož jsou již starší tak se se děti zapletli v bludišti, dále museli pozalévat svou zahrádku, aby jim vydržela, s dědou sestřelili vodní pistolí jelena, s babičkou zavařili rychle úrodu ze zahrádky, pochytali ryby a další a další zábavné úkoly, před tou velkou cestou. Děti dostaly ovocné špízy, aby se za tu námahu pořádně posilnili a následovala velkolepá diskotéka oblíbených písniček. Nakonec jsme si s dětmi udělali opětovné velké kolo, kde jsme si popřáli hezké a bezpečné prázdniny.

Fotky z akce naleznete kliknutím ZDE

Den dětí

I letos jsme měli možnost oslavit s děti jejich významný den. Den dětí jsme se s paními učitelkami snažily pojmout opravdu jako jejich velký den a celý týden si děti hrály své oblíbené hry, stavěly jsme velké námětové hry dle jejich výběru a všechny třídy si povídaly o rozdílech, všímali jsme si odlišností povahy ale i vzhledu a kladli jsme důraz na respektování každé jedinečnosti. Vždyť přece to v čem jsme jiní, tak to nás činí tím speciálním. 1.6. vypukly velké společné oslavy s diskotékou. Každá třída se svou typickou barvou přichystala své stanoviště alá ,,Hrajeme si na … Míčku-modrá, Jablíčku-červená, Motýlku-žlutá a Veverce-zelená’’. Tímto jsme chtěly přiblížit ostatním dětem to, jak si hrají jiné děti na své třídě a jaká hra či činnost je pro ně typická. Po dokončení všech aktivit nás čekalo společné ukončení v kruhu, kdy jsme si za písničky Pějme píseň dokola společně zazpívali.

Fotky z akce naleznete ZDE

Čarodějnický rej

Po znovuotevření naší MŠ pro děti předškolního věku a děti záchranných složek, jsme mohli uskutečnit týden plný čar, kouzel a magie. S dětmi jsme na třídách připravovali různé lektvary, vyráběli sliz z tajných ingrediencí, povídali si o tom jaké zvířata patří k čarodějnicím a jak je můžeme chránit. Stavěli jsme různé domky na kuří noze pro čarodějnice. Vyráběli si své vlastní koště s klacků, které nám napadaly zahradě a celkově to byl týden plný legrace a radost s opětovného shledání svých kamarádů. Velkolepý čarodějnický týden, který jsme završili stanovišti se zábavnými úkoly jako je například hledání prstýnku v pudinku, slalom s koštětem, přeskakování ohně, házení kruhů na čarodějnické klobouky a mnohé další, samozřejmě s patřičným čarovným úborem.

Fotodokumentaci jednotlivých tříd naleznete Motýlků ZDE Veverky ZDE a Jablíčku ZDE a ZDE

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»