Kronika
Den na bílo

Bílá, bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila? A právě proto jsme se rozhodli, že pátek 3. března bude ve znamení bílé barvy. Všichni jsme do školky přišli v bílém oblečení. Nechyběly bílé doplňky (mašle, sponky, závoje, klobouky, šály…????), některé děti si donesly bílou hračku. Veselé byly i převleky za sněhuláka Olafa, ducha Caspera nebo bílou paní. Třídy se pyšnily bílou výzdobou a děti si mohly vyzkoušet nejen zimní sportovní disciplíny, ale i jiné soutěže při kterých měla hlavní roli bílá barva. Děkujeme rodičům za pomoc s organizací akce.

 

 

 
Hrajeme si na malíře

Adolf Dudek je český malíř, grafik a ilustrátor dětských leporel a knih pro nejmenší čtenáře. V zábavné interaktivní show se děti seznámily s prací tohoto úspěšného kreslíře. Přímo před zraky dětí vznikaly na keramické tabuli jednoduché obrázky, které děti aktivně doplňovaly. Vystoupení hýřilo barvami a humorem. Děti při něm zapojovaly všechny smysly a rozvíjely svoji fantazii. Děkujeme panu Dudkovi za úžasnou show.

 
Pozvánka do Základní umělecké školy Frýdek-Místek

Ve středu 22. února 2023 shlédly děti ze třídy Motýlek a Veverka hudební pohádku na motivy knihy Ilji Hurníka, Jak se klepe na dveře. Pohádku jim zahráli pedagogové Základní umělecké školy Frýdek-Místek v jejich koncertním sále. Jednoduchý, humorný děj o učiteli Rádlovi a žáku Josífkovi, který nechtěl chodit do houslí a o tom, jak se z čertíka stane anděl. Veselo bylo i jak pan učitel odháněl polednici, kterou ve zlosti přivolal na svého žáka. Na konec jsme si poslechli „Ave Maria“ a s hudebním doprovodem zazpívali „Okolo Frýdku cestička“. Nechyběla prohlídka některých strunných a dechových nástrojů. I když je hraní na nástroj docela dřina, výsledek se určitě vyplatí.

 
Maškarní úterý

Před Popeleční středou, v úterý 21.2.2023, jsme nasadili maškary s převleky a vyrazili na tradiční masopustní průvod. Rozdováděný průvod maškar je dnes asi nejznámější, nejviditelnější a nejrozšířenější součástí masopustního veselí. Poděkování patří p. učitelce Ivetě Vaclíkové, která vše připravila a zorganizovala. Naše maškary trochu zlobil vítr, ale to radost dětem nezkazilo. Průvod našich maškar s vystoupením na místeckém náměstí se líbil nejen rodičům, kteří přišli své děti podpořit, ale i ostatním kolemjdoucím. „Pohřbu zvoní zvonec a s Basou je konec. S Basou odešla nám zábava a veselí a my budeme truchlit od Popeleční středy až do Velikonočního pondělí.“

 
Beseda s městskou policií

Ve čtvrtek 2. února 2023 zavítala do naší školičky příslušnice městské policie na malou besedu s našimi předškoláky. Děti se dozvěděly nejen zajímavé informace o práci příslušníků městské policie, ale poučily se i o tom, jak se mají chovat v mateřské škole, doma, na silnici a na hřišti nebo třeba v lese. Děti měly plno zvídavých otázek a beseda by neměla konce, kdyby se neblížil čas oběda. Po besedě dostaly děti omalovánku s obrázky, které jim připomněly, o čem si s příslušnicí povídaly a na co by neměly zapomenout.

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 24