Čertoviny

Dne 1.12.2022 se udála čarovná věc. Do naší mateřské školy nepřišly děti, ale čerti a čertice. Paní učitelky/čertice Nikolka D. a Ivetka V. si pro děti přichystaly úvodní scénku, která je uvítala do čertovské školy, kde děti skládaly různorodé zkoušky. Od prolézání komínem do pekla, přikládáním do kotle, tance, skoky v pytlích, výroba ovocného čerta, odvážná večerní stezka venku okolo plotu naší mš se zakončením čertovské truhlice pokladů.

Kačenka má ráda zimu

Navštívilo nás divadlo s názvem ,,Kačenka má ráda zimu'', které dětem hravou formou ukázalo co vše děláme v zimě a jaké tradice se v zimě slaví. Děti se dozvěděli něco o Mikuláši, čertovi a andělu. Poté děti zdobily stromeček, sáňkovaly, koulovaly se, tancovaly a zpívaly. Prostě bylo to moc prima a děti si to parádně užily.

Vánoční stromek

Naše mateřská škola (včetně odloučených pracovišť), se zapojila do akce magistrátu našeho města, kde měly za úkol mateřské a základní školy ozdobit svůj vánoční stromek ozdobami, dle svého kreativního uvážení, avšak aby vydžely povětrnostní venkovní podmínky. My jsme svolily hlavně ozdoby z alobalu a dřívek a takový je výsledek.

Posvícení

Ve školce proběhl projektový týden posvícení aby si děti upevnily tuto tradici a prožili ji opravdu zajímavě. Paní učitelky si připravily:  Na jablíčku se děti dozví, jak se peče chleba, na Motýlku si děti budou povídat o pěstování pšenice, na Míčku si děti upečou posvícenské koláče a u nás na Veverce se děti dozví něco o posvícenské huse.

Lampiónový průvod a uspávaní broučků

Vzhledem k úspěšné akci z minulého roku jsme se i letos rozhodli zopakovat společně s rodiči Lampiónový průvod se zakončením v parku Bedřicha Smetany, kde děti v broukovišti uspali své vytvořené broučky.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»