Tři králové v době koronaviru

Svátek Tří králů jeho význam a historii si s dětmi připomínáme každý rok. Dětem vysvětlujeme význam současné podoby Tříkrálové sbírky a povídáme si o významu občanské sounáležitosti a vzájemné pomoci. I Letos k nám tři králové dorazili také, jen nenavštívili kamarády s ostatních tříd osobně, ale koledu tří králů nám zazpívali pod okny, což mělo rozhodně také své kouzlo.

ŘEPIÁDA - 22.10.2020

Letošní akce se díky zvýšeným hygienickým opatřením nemohla konat v původně plánovaném, společném duchu. To ale  dědečka (paní učitelku Barunku z Motýlku) ani babičku (paní asistentku Magdu) nezastavilo, a tak si jednotlivě po třídách v době svačinky, přišli pozvat děti na zahradu, aby jim děti přišly pomoct s řepou. Na zahradě už na každou třídu čekalo několik stanovišť k plnění zábavných úkolů, které nám přiblížilo, co ta řepa vlastně je? Kde roste, jaké máme druhy, jak se o ní musíme starat. Poté jsme ji společně chránili před loupežnickým zajícem, který nám ji chtěl ukrást, a když už jsme ji ochránili, vykopali, tak jsme si ji slalomem odvezli do kuchyně. Tam už nám nám naše hodné paní kuchařky nachystaly dobrotu v podobě řepového salátu, který měly děti u obědu. Děti si před spaním poslechly pohádku O veliké řepě. Zazpívaly písničku a společně, s paní učitelkou ze třídy, si zrekapitulovaly, co se všechno společně vlastně naučily a zažily.

Fotky z akce můžete naleznout v galerii ZDE

Koronavirus ovlivnil chod MŠ

NA jaře 2020 zasáhla pandemie onemocnění covid- 19 celý svět. Situace v našem regionu byla natolik závažná, že zřizovatel MŠ - Magistrát města Frýdek-Místek rozhodl  o uzavření mateřských škol od 17.3.2020. Děti zůstaly doma s svými rodiči a příbuznými, rodiče měli možnost zažádat o výplatu tzv "ošetřovného" ve výši 60 později 80 procent platu. Vedení MŠ (ředitelka Bc. Bohdana Jurášková a zástupkyně Bc. Lenka Paseková) bylo po celou dobu uzavření na pracovišti, zajišťovalo informovanost zákonných zástupců, potřebnou administrativu spojenou s uzavřením a komunikaci s KHS a Magistrátem města. Pedagogičtí pracovníci z domova aktualizovali náměty, témata a přípravy na webových stránkách a připravovali se na další práci v mš. Nepedagogové se střídali na pracovištích, v prostorách mš bylo zajištěno dodržení všech vládních opatření. Provozní personál zajistil velmi pečlivý úklid a dezinfekci prostor.

Na konci dubna se část zaměstnanců rozhodla pomoci a zorganizovali jsme šití roušek na všech pracovištích i doma. Povedlo se domluvit a zkoordinovat dokonalou manufakturu a to i za přísných hygienických podmínek. Pro Oblastní spolek Českého červeného kříže jsme společně ušili přes 600 roušek pro dospělé a asi 300 pro děti.

Od 11.5 se mateřská škola znovu otevřela. Pro zabezpečení opatření mateřská škola zajistila ochranné pomůcky pro zaměstnance, dezinfekční a čistící prostředky, včetně dávkovače u vchodu do MŠ. Vedení MŠ vypracovalo podrobný dodatek ke školnímu řádu, který přesně stanovuje postupy v konkrétních situacích denního režimu MŠ. Děti trávily maximum času venku s využitím školní zahrady. Do konce května byla docházka dětí výrazně menší, v červnu, kdy se otevřely i ZŠ už byla docházka dětí běžná.

Provoz o letních prázdnin byl rozšířen o dva týdny a rodiče provoz mš plně využili.

Hrátky s čertem

5.3.2020 Jednou z překrásných kulturních akcí školního roku bylo i letos divadelní představení v divadle Český Těšín. Letos nás poprvé čekala pohádka Hrátky s čertem. Dobrodružný příběh plný písniček pobavil nejen děti, ale i dospělé. Tulák Martin napravil loupežníka Sarku Farku a donutil poustevníka Školastika pracovat. Princezna Dišperanda a služebná Káča sice ve své touze po vdávání upsaly svou duši čertu, ale i tuhle situaci Martin zachránil a dívky v pekle neskončily. Protože na dobré skutky vyčerpal i své tři přání, které dostal za odměnu, sám si pak musel divokou Káču za ženu vzít.

Masopustní průvod

Na Sněžence slavili Masopust

MŠ Sněženka věnuje českým tradicím velkou pozornost. Nejinak tomu bylo v případě letošního Masopustu. Ve třídách se děti s paními učitelkami na událost připravovaly už týden předem. Seznámily se s původem a významem této tradice v historii, dozvěděly se význam slov, které se dnes již nepoužívají a paní učitelky jim představily tradiční masopustní maškary. Společně jsme pak vyrobili kostýmy povolání, čerta, kozla, babky s dědkem v nůši a nechyběl ani medvědář s medvědem. Na masopustní úterý hodně pršelo, ale přesto jsme si průvod maškar užili alespoň ve školce, potěšili jsme klienty Domovinky a celou veselici zakončili pochováním basy. Tak zase za rok.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»