Kronika
Poslední zvonění po pirátsku 30.6.

V pátek 30. června hledaly poklad už všechny děti, a to na zahradě naší mateřské školy. Zábavné dopoledne si pro děti připravily pirátky - p. učitelka Petra P. a Nikol D. Před obědem pak zazvonil zvonec a školko – hrátkám nastal konec…


 

 
Pasování předškoláků na hradě Starý Jičín

Za dobrodružstvím a plní očekávání se v úterý 27. června vydali naši předškoláci na hrad Starý Jičín. Děti ze tříd Veverka a Motýlek si podle staré pověsti zahrály na hledače pokladu. Na několika stanovištích si v doprovodu kastelána (oděného do dobového kostýmu) zasoutěžily, splnily dané úkoly, až se dostaly ke klíči od pokladu. Klíčem pak odemkly nalezenou truhlici s pokladem ve strážní věži, který si společně odnesly z hradu do školky. Truhlice byla plná drahokamů, medailí, zlaťáků a sladkostí. Nechyběla ani brožura s pověstmi o hradu. Poté na nádvoří hradu proběhlo samotné pasování. Pasované děti se staly novými strážci pokladu na hradě Starý Jičín. Pasování mohli přihlížet i rodiče, kteří za dětmi mohli na hrad přijít.


 

 
Indiánské léto

Ve čtvrtek 15. června se zahrada naší mateřské školy proměnila ve velké indiánské tábořiště. K této příležitosti si děti s rodiči zhotovili trička s indiánským motivem, čelenky, amulety, náramky, náhrdelníky aj. Na zahradě šikovní tatínkové postavili opravdové týpí. Nechybělo indiánské tetování ani jízda na koni – ponících, šamanské muzicírování, střelba z luku a další zábavné činnosti. Nezapomenutelnou atmosféru a kouzlo indiánského léta si můžete připomenout v naší fotogalerii. Zahradní slavnost si užili nejen děti, ale i všichni přítomní dospěláci.


 

 
Den dětí s pirátem Jackem Sparrowem

Naše mateřská škola letos oslavila Den dětí společně s odloučenými pracovišti. Všechny děti se sešly ve čtvrtek 1. června na zahradě mateřské školy na ul. Sv. Čecha, kde čekalo na ně překvapení. Velkolepá show s pirátem Jackem Sparrowem plná her, tance, soutěží bavila nejen malé oslavence, ale i naše dospělé zaměstnance. Sladká tečka v podobě nanuku přišla pak určitě vhod.


 

 
Dětí tančí a zpívají Domovince

V pátek 26. května jsme pozvali do naší školičky dědečky a babičky ze sousední Domovinky. Všechny třídy předvedly svůj program, který si připravovaly na závěrečné besídky. „Generálka“ se dětem moc povedla a nejedno oko tak zůstalo suché. O pohoštění se postarala naše p. ředitelka a už se těšíme, čím se příště pochlubíme?!


 

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 27