Třídy 8. pěšího pluku

Sluníčko
Šel zahradník do zahrady

týden od 29.9 - 2.10.

V tomto týdnu se děti blíže seznámí s některými druhy zeleniny. Budou jednotlivé druhy poznávat, třídit na zeleninu a ovoce. Vytleskávat slov rozdělených na hlásky a slova správně vyslovovat, pravidelně bude zařazována gymnastika mluvidel. I nadále budeme pokračovat v poznávání barev. Při stavění záhonů budou rozvíjet jemnou motoriku, fantazii a představivost. Budou rozvíjet nejen správný úchop psací potřeby, ale i nůžek. Také procvičí paměť a pozornost, budeme se učit básničku s pohybem O bramboře a říkanku O okurce. děti budou vedeny ke spolupráci při námětových hrách a konstruktivních činnostech k tématu. Zopakujeme si básničky a písničky z minulých témat a také se naučí písničku: Šel zahradník.

Koulela se ze dvora, takhle velká brambora.

Neviděla, neslyšela, že na ní padá závora.

Kam koukáš ty závoro, na tebe ty bramboro.

Kdyby tudy projel vlak, byl by z tebe bramborák.

Okurčičko, okurčičko,

nechoď k lesu na políčko.

Myška tam má domeček,

ukousne ti koneček.

Školní rok 2020/2021

Vaše děti vzdělávají:

Bc. Pavla Muroňová a Ing. Zuzana Holoubková

CO BUDOU DĚTI DO ŠKOLKY POTŘEBOVAT:

• PŘEVLEČENÍ DO TŘÍDY (tepláčky, legíny, tričko, náhradní spodní prádlo, ponožky - vše podepsané)
  • PAPUČE S PEVNOU PATOU (nazouváky a crocsy nejsou vhodné z důvodu bezpečnosti)
  • PYŽAMO, POKUD DÍTĚ BUDE V MŠ SPÁT (podepsané)
  • PŘEVLEČENÍ NA ZAHRADU (oblečení na zahradu dejte dětem na horní poličku, vše ostatní do pytlíku, i jiné boty pro pobyt venku)
  • GUMÁKY A PLÁŠTĚNKU
  • 2x  ČISTÁROUŠKA - podepsaná v mikrotenovém sáčku
  • LÁHEV URČENÁ PRO PITNÝ REŽIM PŘI POBYTU VENKU, KTEROU DENNĚ PŘINESETE ČISTOU, NAPLŇENOU VODOU A ZANECHÁTE V ŠATNĚ NA ZNAČCE DÍTĚTE
  • PROSÍME, AŤ JE VŠE PODEPSANÉ!!! Předejdeme tak zbytečným nesrovnalostem a záměnám. Děkujeme.
ZTRÁTY A NÁLEZY BUDOU V KRABICI V ŠATNĚ.

HYGIENICKÉ POTŘEBY NA 1. POLOLETÍ:
  • 1 x PAPÍROVÉ KAPESNÍKY - KRABIČKA
  • 1x PAPÍROVÉ KAPESNÍKY - BALÍČKY