Třídy 8. pěšího pluku

Sluníčko
Ptáčci v zimě

Týden od 30.1. - 3.2. 2023

V tomto týdnu se budeme věnovat tématu, jak pomoci ptáčkům v zimě. Ukážeme si ptáčky, kteří nejčastěji navštěvují naše krmítka, povíme si, co ptáčkům můžeme a nemůžeme sypat do krmítek. Společně si vyrobíme závěsné krmítka pro ptáčky, děti procvičí znalost barev, jemnou motoriku a fantazii, při výtvarné činnosti budou experimentovat s barvami, budou třídit a přiřazovat podle jednotlivých znaků, procvičí znakovou diferenciaci. Děti budou procvičovat větší - menší, na, pod, vedle. Naučí se písničku: Huboval vrabčák na zimu a básničku: Vítku, Lidko. Pokud bude venku sníh, budeme pozorovat stopy ptáčků a jiných zvířat ve sněhu a dětem bude předveden pokus zaměřený na skupenství sněhu a jeho proměnu.