Třídy 8. pěšího pluku

Srdíčko
V zdravém těle, zdravý duch

V zdravém těle zdravý duch

Týden od 29.9. do 2.10.

V tomto týdnu si budou děti osvojovat základní hygienické potřeby, význam dodržování základních zásad osobní hygieny, budou vedeny ke zdravému životnímu stylu, proč je důležité jíst vitamíny. Formou hry se budou seznamovat se svým tělem - pojmenovat části svého těla, které jsou zdvojené a která jen jedna, vyjmenovat části hlavy, spočítat prsty na rukou, pojmenovat prsty, ukázat pravou a levou ruku a nohu. Vědět , co je pro zdraví a správný vývoj důležité. Seznámí se s funkcí smyslů.

Říkanky: Vitamíny

Když máš málo vitamínů, jez ovoce a zeleninu.

Bacily snadno přemohou, nemoci na tebe nemohou.

Citron je kyselý, mrkev je sladká.

Kiwi je chlupaté, jablka hladká.

Pětkrát denně malou porci a budou z nás zdraví borci.

Bruselení

Datumy dopoledního BRUSLENÍ: 6. 10. , 27. 10., 24. 11. 2020

Dejte dětem v tyto dny teplé a nepromokavé oblečení a do batohu láhev s pitím, lyžařské rukavice a pláštěnku (pro případ deštivého počasí).

Oběd v tyto dny bude posunut cca na 12 hodin.

Co budou děti do školky potřebovat

• PŘEVLEČENÍ DO TŘÍDY (tepláčky, legíny, tričko, náhradní spodní prádlo, ponožky - vše podepsané)
  • PAPUČE S PEVNOU PATOU (nazouváky a crocsy nejsou vhodné z důvodu bezpečnosti)
  • PYŽAMO, POKUD DÍTĚ BUDE V MŠ SPÁT (podepsané)
  • PŘEVLEČENÍ NA ZAHRADU (oblečení na zahradu dejte dětem na horní poličku, vše ostatní do pytlíku, i jiné boty pro pobyt venku)
  • GUMÁKY A PLÁŠTĚNKU
  • 2x  ČISTÁROUŠKA - podepsaná v mikrotenovém sáčku
  • LÁHEV URČENÁ PRO PITNÝ REŽIM PŘI POBYTU VENKU, KTEROU DENNĚ PŘINESETE ČISTOU, NAPLŇENOU VODOU A ZANECHÁTE V ŠATNĚ NA ZNAČCE DÍTĚTE
  • PROSÍME, AŤ JE VŠE PODEPSANÉ!!! Předejdeme tak zbytečným nesrovnalostem a záměnám. Děkujeme.

Vybíráme toaletní potřeby

* 1x ubrousky na stolování

* 1x velké balení papírových kapesníků (balíčky)

* 1x balení papírových kapesníků (krabička)