Třídy Josefa Lady

Jablíčko
Kino

Milí rodiče,

v pátek se s dětmi chystáme do kina na dětmi oblíbenou Tlapkovou patrolu. Doneste prosím 30,- Kč nejlépe přesnou částku. Děkujeme :)

Co máš dělat na červenou?

Tento týden si s dětmi budeme povídat o dopravních prostředcích. Naučíme je třídit dle jejich způsobu dopravy. (Vzduch, voda, země - silnice, pole) Když dopřeje počasí budeme venku trénovat jízdu na koloběžce a odrážedle. Budeme pozorovat a řešit dopravní situace na ycházkách. Ukážeme si kruhový objezd a jak to u něj probíhá. Budeme děti průběžně seznamovat s bezpečnostní na silnici. Vyzkoušíme si dopravní hřiště. Seznámíme se s pojmy přechod pro chodce, semafor a dopravní značky. Ve středu k nám přijede kouzelník Alešek a čeká nás společná rodinná akce odpoledne ke dni rodiny.

Co se děje v trávě?

Tento týden si s dětmi budeme povídat o tom, co se děje v trávě. Stanou se  z nás badatelé na výpravě do říše hmyzu. Zatancujeme si písničky Beruško půjč mi jednu tečku, Žížaly. Zazpíváme si jarní hmyzí písničky - Komáři se ženili, Travička zelená, Sluníčko sluníčko...Namalujeme si louku, vyrobíme si mraveniště z jehličí a abstraktní otiskovací formou motýla. Budeme pracovat s přírodninami, vyzkoušíme si dechové a artikulační cvičení k procvičení jazykových dovedností. Budeme si povídat o toleranci a šetrnému chování k přírodě ale i ke kamarádům. Budeme si všímat odlišnosti svých i ostatních. Ve středu nás čeká Den dětí a s ním výprava do parku, kde nás po cestě čekají motivované úkoly. V pátek si zacvičíme se Sokolem Pepíkem a když počasí dovolí tak se tělocvik zrealizuje venku.

Ve středu 1.6. Den Dětí prosíme rodiče, aby děti dovedli mezi 7:00 - 7:30 z důvodu plánované akce pro děti.

DIVADLO informace

Milí rodiče,

zítra, ve středu (25.5.), nás čeká výlet do Divadla, proto prosíme přiveďte děti s časovou rezervou. (Nejlépe okolo 7:00 maximálně do 7:30)

Děti při příchodu do třídy dostanou vhodnou svačinu a čaj/vodu vzhledem k následné jízdě autobusem.

Autobus odjíždí již v 8:00.

Do divadla nebereme žádné batohy, kabelky, klobouky, lahve atd., abychom předešli případným ztrátám.

Pitný režim a občerstvení při přestávce zajistí paní učitelky.

Dešťové kapičky dostaly nožičky

Tento týden si s dětmi budeme povídat o vodě, ukážeme si koloběh vody. Povíme si kde všude vodu najdeme a k čemu ji potřebujeme. Povíme si jaký je rozdíl mezi potokem, řekou a rybníkem. Budeme chodit okolo nedalekého potoku a řeky Ostravice a budeme pozorovat jak voda šumí a teče, jaké zvířectvo najdeme v okolí. Ve středu nás čeká divadlo a ve čtvrtek výlet do parku Bedřicha Smetany na vystoupení ZUŠ a v pátek nás čeká velký tělocvik.

Kdyby nás náhodou postihli kapičky i ve formě silného deště a nedalo se jít s dětmi ven ani na vycházku, pustíme si video o kapičce vody.

«ZačátekPředchozí123456DalšíKonec»