Třídy Josefa Lady

Vánoční jarmark

Plakát v plné velikosti

Sázím, sázím zeleninu

Tento týden si s dětmi budeme povídat o zelenině. Jaké máme základní druhy, proč je zelenina prospěšná, jak ji můžeme zpracovat. Ochutnáme, očicháme a ohmatáme si ji poslepu, abychom se s ní seznámili dopodrobna. Naučíme se básničku o zelenině, bramboře. Vyslechneme si a zdramatizujeme si pohádku O veliké řepě, procvičíme naše předmatematické představy. Ve středu nás čeká akce ,,Šel zahradník do zahrady'', kdy si vyzkoušíme stezku se zeleninovou tématikou.

MŠ Sněženka Frýdek-Místek, J. Lady 1790

zve všechny děti a jejich sourozence, rodiče a prarodiče na

USPÁVÁNÍ BROUČKŮ S LAMPIONOVÝM PRŮVODEM

Slet všech broučků a berušek bude v úterý 26. října v 17:00 na zahradě MŠ

ü Nezapomeňte na lampiónky, lucerničky, baterky a jiná světýlka!!!

ü Děti mohou přijít v kostýmu berušky, broučka

ü Po uspání broučků písničkou, půjdeme průvodem od MŠ do Sadu Bedřicha Smetany

TĚŠÍME SE NA VÁS J!

V případě deště se akce nebude konat.

Šikulka chce být kamarád

Tento týden se s dětmi budeme opětovně seznamovat s třídními pravidly a pravidly bezpečnosti, vzhledem k nově příchozím dětem. Dále děti povedeme k jejich samostatnosti při sebeobsluze a to hlavně v oblasti oblékání a skládání či věšení oblečení. Naučíme se novou písničku Jaro, léto, podzim, zima a tímto přivítáme nové roční období - podzim, vysvětlíme si rozdíl mezi létem a podzimem. Navážeme na naši hlavní motivaci a tentokrát se Dubínek objeví i jako velká kolektivní výtvarná práce dětí. K Dubínkovi nám přibyde i náš kamarád Šikulka - zajíček, který chce být zdravý. My si vyzkoušíme jak moc cukr škodí našemu bříšku pokusem. Dále si projdeme a ukážeme naší školku. Kde najdeme jednotlivé třídy, ředitelnu, kuchyň atd. V pátek nás čeká velký tělocvik, kde se s dětmi zaměříme hlavně na správné držení těla a prevenci plochých nohou.

Dobré ráno, dobrý den, dneska máme krásný den

Tématický celek: Cesta z rodiny do školky

Tématická část: Dobré ráno, dobrý den

Datum: 6.9. - 10.9. 2021

cíle:

5.1.12 mít povědomí o významu péče o čistotu a zdraví

5.4.6. adaptovat se na život ve škole

5.5.2. chovat se přiměřeně a bezpečně doma i na veřejnosti

Co nás čeká?

Seznámit se se svojí značkou, seznámit se s kamarády, navázat přátelské vztahy, zvládnout odloučení od rodiny, mít povědomí o režimu dne ve školce, nacvičit správnou techniku mytí rukou, procvičíme si celé tělo, spolupodílení na výrobě třídních pravidel, seznámit se s třídními maskoty Dubínkem a Lipinkou u kouzelného stromu.

«ZačátekPředchozí123456DalšíKonec»