Třídy Josefa Lady

Jablíčko
Adventní čas

Tento týden si s dětmi budeme povídat o adventu. V pondělí nás bude čekat mikulášská nadílka. Zrekapitulujeme si, co již víme o čertech, andělech a Mikuláši. Napíšeme Ježíškovi, upečeme si cukroví a vyzdobíme třídu. Dokončíme věci na jarmark, který nás bude čekat ve čtvrtek. V pátek nás čeká velký tělocvik, kde si procvičíme celé tělo.

Čerti v pekle ti se radujou

Tento týden si s dětmi budeme povídat o svatém Mikuláši, čertovi a andělovi. Zjistíme něco více o této pověsti. Postavíme naše městečko z různých stavebnic, procvičíme si náš zrak, když budeme hledat co nepatří do košíčku. Budeme přiřazovat typické znaky k postavách - hůl, svatozář, řetěz atd. abychom si rozšířili slovní zásobu.Poskládáme si tématické puzzle. Procvičíme si špetkový úchop při výtvarných činnostech a z grafických cviků nás čeká vinutí. Naučíme se čertí tanec a začleníme čertí logopedickou chvilku. Ve středu nás čeká divadlo ,,Kačenka má ráda zimu (vybíráme 75,-)''. Pilně budeme připravovat výrobky na vánoční jarmak, který se koná 8.12. a již pomalinku klepe na dveře a navodíme si vánoční náladu prvním adventem. (rozsvícení stromečku, první svíčky, dopisy Ježíškovi)

Prosíme rodiče, kteří mají skleničku od malé přesnídávky nebo čehokoliv jiného tohoto rozměru, aby nám pár podarovali na vánoční tvoření. Děkujeme

Vítáme vás na jablíčku

Informace pro rodiče
  • Školní rok začíná ve čtvrtek 1.9.2022, provoz mateřské školy je od 6:00 do 16:30.
  • Děti se od 6:00 do 7:00 scházejí na třídě Míček (přízemí) a od 16:00 se na třídě Míček rozcházejí (nebo v případě příznivého počasí na zahradě MŠ).

CO BUDE VAŠE DÍTĚ DO ŠKOLKY POTŘEBOVAT?
  • náhradní oblečení (tepláčky, legíny, tričko s dlouhým/krátkým rukávem)
  • přezůvky s pevnou patou
  • pláštěnku (gumáky)
  • oblečení i obuv na zahradu
  • čistou, podepsanou láhev (prázdnou nebo s vodou)

PROSÍME, AŤ JE VŠE PODEPSANÉ!!! Předejdeme tak zbytečným nesrovnalostem a záměnám. Děkujeme.