Třídy Josefa Lady

Výlet

Pouť na Sněžence

Vánoční jarmark

Vánoční jarmark v naší MŠ se bude konat ve středu 15.12.2021 od 14:00 do 16:30 na chodbě naší školky.

Výrobky a zboží můžete tedy nosit až do pondělí 13.12..2021

Co se budeme učit v říjnu

S dětmi si připomeneme Mezinárodní den zvířat. Ten se slaví každoročně 4. října na den svátku Svatého Františka z Assisi, patrona zvířat, který zasvětil celý svůj život péči o nemocná a opuštěná zvířata. Nezapomeneme ani na své domácí mazlíčky a půjdeme se podívat do zverimexu. Postupně se budeme seznamovat s plody podzimu a změnami v přírodě. Šikulka naučí děti zdravému stravování a dědečkovi vyroste veliká řepa. Děti se dozví, že svátek mají i stromy a že stromy potřebujeme k tomu, abychom žili. Ve středu 20. října si děti zahrají na zahradníky. Pomohou s podzimním úklidem zahrady Juldovi a Ťuldovi. Před podzimními prázdninami ještě uspíme broučky a posvítíme jim na cestu do domečku. Budeme se snažit co nejvíce využívat počasí k pobytu venku.

Motýlek: Jak jsme pomáhali Juldovi a Ťuldovi – mssnezenkajosefalady – album na Rajčeti (idnes.cz)

Co se budeme učit v září

Děti se budou učit kamarádskému, správnému a férovému chování a jednání, seznámí se s novými učitelkami, kamarády, novou vnitřní úpravou třídy, herny i šatny. Vytvoříme si společně pravidla chování v mateřské škole i při pobytu venku. Děti se seznámí s režimem dne, naučí se ukládat na určené místo hračky, pomůcky i své osobní věci, vhodně oslovovat kamarády, učitelky i zaměstnance mateřské školy. Velký důraz bude kladen na samostatnost dětí při sebeobsluze, stolování a řešení drobných obtíží, které se během dne vyskytnou. Děti se seznámí nejen s prostředím mateřské školy, ale i s jejím bližším okolím.

«ZačátekPředchozí12345DalšíKonec»