Třídy Josefa Lady

Motýlek
Poznáváme vesmír

Vesmír, to bude naše téma

S dětmi si zopakujeme pravidla třídy, povíme se jak jsme se měli v době, kdy jsme se neviděli

Seznámíme se se sluneční soustavou - dozvíme se nové informace, seznámíme se s některými vesmírnými jevy

Planety - pojmenujeme si planety, budeme je poměřovat, velikostně, vzdálenostně, dozvíme se o nich základní informace

Budeme si povídat o Měsíci - jeho fázích, výpravách

Proč se střídá den a noc, roční období?

seznámíme s profesí astronauta, budeme se připravovat na vesmírnou výpravu, návštěva Měsíce

vyzkoušíme si různé pokusy - měsíční chůze, stav beztíže, filtraci vody ve vesmírných podmínkách atd.

zdokonalíme konstrukční dovednosti, logické myšlení, orientaci v mapě, práce s encyklopediemi

Tip: Pozorujte večerní oblohu, v jaké fázi se nachází měsíc? Poznáš nějakou hvězdu, souhvězdí?

vyhledávejte společně informace o vesmíru, pátrejte v encyklopediích

Otevření MŠ

Vážení rodiče,

od pondělí 10.5.2021 se naše mateřská škola opět otevírá pro všechny děti a bez povinnosti testování.

Děti, které nyní do MŠ chodí se vracejí od pondělí do svých tříd.

Uvítáme, když si děti opět budou nosit vlastní láhve na pití pro zajištění pitného režimu při pobytu venku.

Moje rodina

3. - 7. 5. 2021

- Rozhovor s dětmi, co si představují pod slovem rodina, domov - Rozvoj představivosti, slovní zásoby, samostatného slovního projevu

- Hra s klubkem - svět lidí je jedna velká pavučina

- Říkanka s pohybem (Co ta očka vidí)

- Hádanky na téma rodiny, kamarádi v MŠ

- Stavba z kostek, dřívek (Můj dům), práce s mapu (Co je adresa, kde bydlím)

- procvičování číselné řady 1-6, přiřaď do domečku členy podle hodu kostkou

- tvorba koláže (Jaká je maminka, Jaký je tatínek)

- skládání puzzle

- tvorba domečku + moje rodina

- skládání obličejů z části, práce s mimikou

- hry s padákem, pohybové hry s tematikou Moje rodina

- pracovní listy (Pleteme šálu s babičkou, Jak rostou holky, kluci, Babička ztratila klubko, Jak vypadá moje maminka, tatínek)

Čarodějka v černém hávu dneska letí na oslavu

tento týden si s dětmi povídáme o čarodějnicích.

S dětmi si vysvětlíme zvyk pálení čarodějnic a následné stavění májky 30. dubna.

Povíme si jak čarodějnice vypadá, popíšeme si její charakteristické znaky, budeme hledat přídavná jména, jaká může čarodějnice být?

Seznámíme se s léčivými bylinami, jejich účinky, uvaříme si bylinné čaje, zhodnotíme jejich chuť, otestujeme čich

Děti budou vařit lektvary podle kouzelného receptu, procvičí si počítání 1-8, jednotlivé ingredience budeme poměřovat, vážit.

GC - smyčky, chůze po pavučině, děti budou vyhledávat cesty, orientace v prostoru, práce s Beebotem - programování cesty

Zaměříme se na tvorbu zdrobnělin, rozlišování podobnosti počátečních písmen S/Z, P/B,.. atd.

Vykouzlíme si pokusy, zazpíváme si čarodějné písně (Saxana, čarodějnice, Pět ježibab)

V pátek nás čekají čarodějnické úkoly na zahradě MŠ v dopoledních hodinách, proto si milé děti připravte čarodějné kostýmy. :-)

https://i.pinimg.com/originals/d5/c6/4c/d5c64c37f458cecb78cb1c7be561c5ce.jpg - pavučina, spojování linií

http://sucika67.blogspot.com/2017/10/fejleszto-feladatok-szamos-szinezok.html - Třídění podle dvou kritérií

Hledání rozdílů

Prázdninový provoz

Vážení rodiče,

nezapomeňte odevzdat přihlášku k prázdninovému provozu do 16.4.2021.