Knihovna

 

Vydařila se i lekce v knihovně. Březen je nejen Měsíc knihy, ale i Měsícem čtenářů a ani duben nezůstává pozadu a pyšní se spoustou významných dnů zaměřených na literaturu.

Jako první navštívili knihovnu předškoláci z Jablíčka - 29. března. Srdíčka navštívila knihovnu 8. dubna a malá sluníčka ve čtvrtek 11. dubna.

Lekce v knihovně byla ryze jarní. Paní knihovnice si připravila pro děti pohádku o medvídkovi popletovi, který nerozeznal mrkev od kytičky. To naše děti byly šikovnější a spoustu kytiček v knihovně našly a dokázaly je pojmenovat. Během lekce se dozvěděly základní informace o funkci knihovny, rozšířily si slovní zásobu o nová slovíčka jako je encyklopedie nebo leporelo. Na konci lekce si v knížkách zalistovaly a prohlédly hezké obrázky.

Děti z naší školičky jsou velmi pozorní posluchači při každodenních četbách na pokračování. Od září si již vyslechly příběhy i dobrodružství mnoha hrdinů z oblíbených knih. V knihovně jsme si pár knížek proto i vypůjčili a už se těšíme na nové příběhy, které nám bude paní učitelka před spaním číst.